BIST 4.505
DOLAR 18,84
EURO 20,20
ALTIN 1.135,31
HABER /  DÜNYA

Gezi den düşmeyen isimden açıklama

"Gezi Parkı" eylemlerinde ismi sıkça duyulan Mehmet Ali Alabora, hiçbir örgüt ve siyasi partiye üyeliği bulunmadığını belirterek, söyledik...

Abone ol

"Gezi Parkı" eylemlerinde ismi sıkça duyulan Mehmet Ali Alabora, hiçbir örgüt ve siyasi partiye üyeliği bulunmadığını belirterek, söyledikleri ve yaptıklarının sürekli farklı noktalara çekildiğini söyledi.
Son günlerde ismi ‘Gezi Parkı’ eylemleri ile sıkça anılan sanatçı Mehmet Ali Alabora, yazılı açıklamada bulundu.
Gezi Parkı’nda sabah çadırların yakılmasının ardından, haksızlığa uğramışlığın verdiği his ve yaşanan olayın yoğun duygusal etkisiyle bir tweet attığını ifade eden Mehmet Ali Alabora, “Söz konusu tweette mesele ‘sadece’ Gezi Parkı değil derken, benim için meselenin Gezi Parkı kadar Emek Sineması’nın yok edilişi, Şehir Tiyatroları’ndaki yönetmelik değişikliği, Devlet Tiyatroları’nın kapanmak üzere oluşu, Kadıköy’deki Kuşdili Çayırı, Haydarpaşa Garı gibi meseleler olduğunu basın toplantısında da ifade etmiştim. Tweetimin, o sıradaki duygularımı yansıtmak dışında bir amaçla, siyasi bir hedef için atılmadığını bir kez daha belirtmek isterim. Ben savaş karşıtı, doğa savunucusu, ifade özgürlüğünü ve demokrasiyi savunan ve her fırsatta her türlü darbeye karşı olduğunu dile getiren bir sanatçıyım. Siyasetçi olmayı hiç düşünmedim, düşünmüyorum” dedi.

“HİÇBİR ÖRGÜT VE SİYASİ PARTİYE ÜYELİĞİM BULUNMAMAKTADIR”
Uluslararası Aktörler Federasyonu (FIA) hariç uluslararası hiçbir örgüte, yurtiçinde meslek örgütü hariç hiçbir örgüt ve siyasi partiye üyeliğinin bulunmadığını belirten Alabora, “Otpor diye bir örgütü hayatımda ilk kez 14 Haziran’da A Haber’de duydum. Adı geçen bu örgütle hiçbir bağlantım yoktur. Gene Sharp’ın adını ilk kez yaklaşık iki hafta önce televizyonda duydum, dolayısıyla kitabından da haberdar değildim. 2 Haziran’da CNN tarafından röportaj teklifi aldım ve 3 Haziran’da Christian Amanpour’un programında sadece kendi gözlerimle tanık olduklarımı ve yaşadıklarımı anlattım. Mesleki kazancım ve kira gelirlerim dışında hiçbir kazancım yoktur. Tüm kazançlarım ve harcamalarım belgelidir. Mi Minör oyunu gerek yurtdışından, gerek yurtiçinden hiçbir maddi destek almadan gerçekleştirilmiştir. Söylediklerim ve yaptıklarımın sürekli farklı noktalara çekilmesi ile ilgili duyduğum üzüntüyü belirtir, kamuoyunun bilgisine sunarım” diye konuştu.
(İHA)