BIST 9.530
DOLAR 32,42
EURO 34,78
ALTIN 2.473,45
HABER /  GÜNCEL

Tahliye kararı veren hakimler gözaltına alındı

Polislere tahliye kararı veren iki hakim için gözaltı kararı çıktı. Hakim Metin Özçelik gözaltına alındı.

Abone ol

Eski 29. Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi Metin Özçelik ile 32. Asliye Ceza Hakimi Mustafa Başer "örgüt üyeliği" suçlamasıyla tutuklanma talebiyle Bakırköy 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ne sevk edildi.

Aralarında Hidayet Karaca ve bazı polislerin de bulunduğu 75 kişi hakkında tahliye kararıveren 2 hakim hakkında gözaltı kararı çıktı. İki hakim dosya üzerinden tutuklanma talebiyle Bakırköy 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ne sevk edildiği öğrenildi. Başsavcılığın, bu gelişme üzerine iki hakim hakkında gözaltı kararı verdiği belirtildi. Metin Özçelik Bakırköy Adliyesi'ne gelirken Mustafa Başer'in ise daha sonra adliyeye geldi.

ÖZÇELİK DE ADLİYEDE

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hakkında gözaltı kararı verilen ve tutuklanması talebiylemahkemeye sevk edilen eski İstanbul 29. Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi Metin Özçelik, adliyeye geldi.

Özçelik, avukatı Önder Durdu ile geldiği adliye girişinde, verdiği kararın hukuki olduğunu iddia etti.

Özçelik, daha sonra Bakırköy 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gitti.

MAHKEMEYE GÖNDERİLDİ

Hidayet Karaca ile birlikte tutuklu polislerin avukatlarınca yapılan reddi hakim talebini kabul ettikten 3 gün sonra açığa alınan İstanbul 29.  Asliye Ceza Mahkemesi eski hakimi Metin Özçelik ve tahliye kararı veren İstanbul 32. Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi Mustafa Başer HSYK müfettişlerine ifade vermişti.

İki hakimin dosyası üzerinde inceleme yapan müfettişler tutuklanmalarını talep etti. Hâkimler Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’na davet edildi ancak kendileri adliyeye gelmeden Başsavcılık iki hakimin tutuklanmaları istemli dosya Bakırköy 2. Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderildi.