YAZARLAR

TAFED Türk Mutfağının Tutkunlarını Chef 8’de Birleştirdi

Ankara’da Türk mutfağının şefleri anlamlı bir buluşmanın final gecesinde Türk aşçısının birlik ve beraberlik içerisinde omuz omuza neler yapabileceğini el emekleriyle Türkiye’nin 7 bölgesinin ve Kıbrıs’ın yöresel lezzetlerini sunarak gösterirken oldukç

TAFED Türk Mutfağının Tutkunlarını Chef 8’deBirleştirdi

Merhabalar,

Ankara’da Türk mutfağının şefleri anlamlı bir buluşmanın finalgecesinde Türk aşçısının birlik ve beraberlik içerisinde omuz omuzaneler yapabileceğini el emekleriyle Türkiye’nin 7 bölgesinin veKıbrıs’ın yöresel  lezzetlerini  sunarak gösterirken oldukça renkli anları da geceye katılanlarayaşattılar.

  

Hepimizin Zeki Açıköz’üz

Türkiye aşçılar federasyonu başkanı ZekiAçıköz’ün önderliğinde Türk Mutfağına gönül vermişhayatını bu mesleğe adamış mutfak şeflerimiz ve ekipleri birbirineöyle kenetlendi ki sevgi, saygı ve Türk mutfağına adanmışkalpleriyle alkışları hakkettiler. Görünen o ki ZekiAçıköz önderliğindeki birbirinden kıymetli bu şefler veekipleri Türk mutfağını ve lezzetlerini dünyaya taşıyacak ve hergeçen gün aşçılık mesleğini daha da güzel yerleregetireceklerdir.

  

Aşçılarımızın pişirdikleri yemeğe ve Anadolu’muzun özdeğerlerine sahip çıkmaları ülkemiz Turizmi adına çok çok önemliZeki Açıköz’ü canı gönülden kutluyorum, buinsanları bir araya toplayıp Türk aşçısının kol kola neleryapabileceğini başkentimizden tüm dünyaya duyurduğu içinpaylaşmanın bir ekmeği bölüşmenin sevgi, saygı, hoşgörü vedayanışmanın temellerini en sağlam şekilde attığı için.

  

Zeki Açıköz, önümüzdeki günlerde, Türkmutfağını ve aşçısını ülkemizin gururu olacak mutfak projelerinihayata geçirerek yarınlara taşımanın bilinciyle arkadan gelen gençve yetenekli meslektaşlarına çok önemli artı değerler katarak büyükbir yol açacaktır. Bende bu özel projeleri sizlerle büyük birheyecanla paylaşacağım. Türk mutfağı emin ellerde marifetledokunuşlarla yarınlara doğru güçlü adımlarla ilerliyor.

  

Bravo Zeki Ustam bu gecede emeği geçen tüm aşçıkardeşlerimize, başta BASATDER BaşkanıReşat Erdemir olmak üzere, İzmir AşçılarFederasyonu Onursal  Başkanı değerli dostum RahmiYılmaz’a ve tüm şeflerimize böylesine güzel bir geceyibizlere yaşattıkları için teşekkür ediyorum.

Tatil tadında kalın.

Yorumlar