HABER /  GÜNCEL

Suriye'de hain saldırı: 1 asker şehit 1 asker yaralı

SURİYE'nin Azez bölgesinde türk askerlerinin bulunduğu noktaya teröristler tarafından yapılan havanlı saldırıda 1 asker şehit oldu, 1 asker yaralandı.

Abone ol

Suriye’nin Tel Rıfat kırsalında Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarına PKK/PYD terör örgütü tarafından havanlı saldırı düzenlenirken, bir asker şehit oldu, bir asker yaralandı. 

Edinilen bilgiye göre, sabah saatlerinde PKK/PYD terör örgütü tarafından Suriye’deki TSK unsurlarına havanlı saldırı düzenlendi. Saldırıda tankçı sözleşmeli er Mustafa Ergen (22) şehit oldu.

Tankçı Sözleşmeli Er H.S. ise yaralandı. Yaralı asker, ambulans ile geniş güvenlik önlemleri altında Kilis Devlet Hastanesine kaldırıldı. Hastanede polis ve askerler güvenlik önlemleri aldı. Bazı generaller ve subaylar hastaneye gelerek yaralı askerin durumu ile ilgili bilgi aldı. Şehit tankçı sözleşmeli er Mustafa Ergen’in cenazesi Kilis’e getirildikten sonra Elbeyli ilçesindeki Çıldıroba Üs Bölgesi'nde düzenlenen törenin ardından memleketi Aksaray’a gönderilecek. 

Terör örgütü hedefleri vuruluyor 
Fırat Kalkanı ile Zeytin Dalı Harekatı bölgesindeki askerler tarafından ateş destek vasıtalarıyla PKK/PYD hedeflerinin ateş altına alındığı bildirildi. 

MSB'den açıklama
Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada ''Kuzey Irak'ın Metina ve Zap Bölgesi'ne yönelik hava harekatında terör hedefleri imha edildi.'' denildi.

ÖNCEKİ HABERLER
Keçiören 2019 yerel seçim sonuçları Ankara seçim sonuçları
Ankara Kalecik yerel seçim sonuçları 2019 seçimleri
Beyazıt Öztürk oy kullanacağı okulu şaşırdı
Kahramankazan yerel seçim sonuçları Ankara 2019 seçimleri
Cedi Osman: Gruptan çıkacağımıza inanıyorum
Berat Kandili duası peygamberimizin okuduğu kandil duaları
Yorumlar