BIST 1.471
DOLAR 7,42
EURO 8,97
ALTIN 412,30
HABER /  GÜNCEL

Gölbaşı yerel seçim sonuçları Ankara 2019 seçimleri

GÖLBAŞI ilçesinde 2019 yerel seçimini kim kazandı sorusunun yanıtı ortaya çıkıyor, Ankara Gölbaşı 31 Mart seçim sonuçları AA canlı yayın verileriyle geliyor.

Abone ol

Ankara Gölbaşı ilçesinde yerel seçimlerde belediye başkanını belirlemek için halk erken saatlerde sandık başına gitti. Gölbaşı yerel seçim sonuçları büyük bir merak konusu olurken ittifakların alacağı oy açısından da önemli. 31 Mart Ankara Büyükşehir Belediye seçimlerinde partiler ittifaka giderken ilçelerde tablo biraz daha farklı oldu. Gölbaşı için partiler genellikle kendi adaylarını çıkarmayı tercih ederken bazı partiler ittifakı burada da sürdürdü.

Gölbaşı canlı seçim sonuçları : 2019 yerel seçimlerinde Ankara genelinde olduğu gibi Gölbaşı ilçesi Belediye Başkanlığı için de kıyasıya bir rekabet vardı. Gölbaşı seçim sonuçları Anadolu Ajansı verileri ile internethaber.com sitesinde yer alıyor. Aşağıda yer alan linkten Ankara Gölbaşı yerel seçim sonuçlarının anlık verilerine seçim yasağının kalkması ile birlikte ulaşabilirsiniz. 

Ankara ve Gölbaşı ilçesi canlı 2019 yerel seçim sonuçları - tıklayın

2014 Gölbaşı seçim sonuçları nasıldı? : Peki geçen seçimde Gölbaşı Belediye Başkanlığı seçimini hangi partiden kim kazanmıştı? 2014 yerel seçimlerinde Ankara Gölbaşı Belediyesi için yaşanan seçim yarışı sonrasında sonuçlar şöyle olmuştu:

Türkiye 2019 yerel seçimleri
Türkiye, 5 yıl boyunca görev yapacak yerel yöneticileri seçmek için 31 Mart Pazar günü sandığa gitti. 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde, 28 milyon 929 bin 732'si kadın, 28 milyon 128 bin 904'ü erkek toplam 57 milyon 58 bin 636 seçmen, 194 bin 390 sandıkta oy kullandı. 

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) kararı uyarınca, Adalet ve Kalkınma Partisi, Bağımsız Türkiye Partisi, Büyük Birlik Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi, Demokrat Parti, Demokratik Sol Parti, Halkların Demokratik Partisi, İYİ Parti, Milliyetçi Hareket Partisi, Saadet Partisi, Türkiye Komünist Partisi ve Vatan Partisi seçime katıldı. 

Büyükşehirler
Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon ve Van'daki seçmenler, "büyükşehir belediye başkanı", "belediye başkanı", "belediye meclis üyeliği" ile "muhtarlık ve ihtiyar heyeti" için oy kullandı. 

Büyükşehir olmayan illerde ise "il genel meclisi üyeliği", "belediye başkanı", "belediye meclis üyeliği" ve "muhtarlık ve ihtiyar heyeti" için oy verildi. Köylerde ise "il genel meclisi üyeliği" ile "muhtarlık ve ihtiyar meclisi" için oy atıldı.

Büyükşehir belediye başkanlığına ilişkin oy pusulası "beyaz", il genel meclisi üyeliklerine ilişkin pusula "turuncu", belediye başkanlığına ilişkin oy pusulası "mavi", belediye meclisi üyeliğine ilişkin oy pusulası ise "sarı" renkli oldu. Oy pusulaları tek zarfa konuldu. 

ÖNCEKİ HABERLER
Ankara Evren seçim sonuçları 2019 yerel seçimler
Rakip olan muhtar adayı baba ve oğlu, oylarını kullandı
Yoğun ilgi gören Ekrem İmamoğlu: Erken kutlama yapıyorlar
93 yaşında sandık başına gitti
Aboubakar, geri dönmek istiyor
Urla İzmir seçim sonuçları 2019 - Urla 31 Mart yerel seçim sonucu
İzmir Torbalı seçim sonuçları 2019 - Torbalı yerel seçim sonucu
Meral Akşener'den 'sandıktan ne çıkacak?' sorusuna yanıt
İzmir Seferihisar 31 Mart seçim sonuçları 2019 - Seferihisar yerel seçim sonucu
Tire İzmir 31 Mart seçim sonuçları 2019 - Tire yerel seçim sonucu
Yorumlar