BIST 1.306
DOLAR 7,75
EURO 9,29
ALTIN 441,04
POLİTİKA

Süleyman Soylu "FETÖ'cüler atanıyor" diyen Mehmet Metiner'i CNN Türk canlı yayında bozdu! Her anı olay

CNN Türk yayınında konuşan Mehmet Metiner'in FETÖ ithamlarında bulundu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu canlı yayına telefonla bağlanarak çok sert tepki gösterdi. Metiner yanıt vermeye çalışınca 'müsade etmiyorum' deyip telefonu kapattı. Mehmet Metiner kendini 'şamar oğlanına' benzetti.

CNN Türk'te Semiha Şahin'in sunduğu programın konuklarından eski AK Parti milletvekili Mehmet Metiner, hükümet içinde bazı bakanlıklarda FETÖ ile iltisaklı isimlerin atandığı iddiasını dile getirdi. AK Partili Mehmet Metiner'in bu iddiası üzerine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, telefon ile canlı yayına bağlandı sonrası olay oldu..

"Silahlı bürokrasi" dediği Milli Savunma Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı'nda FETÖ ile irtibatlı bazı kişilerin kritik görevlere getirildiğini bildiğini öne süren Mehmet Metiner, "Buradan İçişleri Bakanlığı’ndaki arkadaşlarımıza hatırlatmak istiyorum, lütfen! Burada açıklamamıza gerek yok. Biz de izliyoruz kendimize göre. Bir ilimizde veya illerimizin herhangi bir yerinde bu tür kritik yerlerde hâlâ isimler varsa, ‘Nedamet gösterdiler, sahiplenmemiz, kazanmamız lazım’ adı altında bu tür atamalar, tayin ve terfiler yapılırsa korkarım ki FETÖ’yle mücadele konusunda yeniden zafiyet yaşayabiliriz" dedi.

Kılı kırk yarmaları gerekiyor!

Metiner konuşmasına şöyle devam etti: "Burada iktidarı eleştirmek için söylemiyorum. Hükümetimizi eleştirmek için söylemiyorum. Tam tersi Milli Savunma Bakanımızın, İçişleri Bakanımızın, bakanlıktaki bütün yetkili arkadaşlarımızın tayin, terfi, atama konusunda kılı kırk yarmaları gerekiyor."

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu canlı yayına bağlandı

İlerleyen dakikalarında canlı yayına İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bağlandı. “Hem beni hem bugün başında olduğum bakanlığı ilgilendiren birkaç değerlendirme yapıldı” diyen Soylu, Mehmet Metiner’in ifadelerine cevap verdi. İşte Soylu'nun o sözleri...

Hükümetimizin politikasını yürütmeye çalışıyorum

- Nedamet getirdiği için bizim göreve getirdiğimiz kimse yok. Ben sağın solun laflarıyla beraber iş yapacak bir adam değilim. Bizim bir hükümetimiz, politikamız var. Ben hükümetimizin politikasını bir vesileyle yürütmeye çalışan bir adamım.

Ülkemize ihanettir

- Hayatı risk içerisinde olan bir adamım. Ömrümde iki kaşıkla yemek yemedim. Bir tek FETÖ’cüyü göreve getirmişsem ve bu söylenmiyorsa bu ülkemize ihanettir. Ben getirmişsem ben ihanet ediyorum demektir. Çok üzüldüğümü ifade etmek istiyorum.

Bu lafları kabul edemem

- 15 Temmuz’da neler yaşandığını bilen, yaşayan insanlardan bir tanesiyim. Bu laflar benim ağırıma gidiyor. Kurulumuzun da ağırına gider. Hele en yakın arkadaşlarımızdan bu lafların gelmesini hiç kabul edemem. Haksızlık olarak nitelendiririm. 15 Temmuz olsaydı biz ne olacaktık? Bugün nedamet olarak nitelendirilen insanlar mı bize sahip çıkacaktı?

Hakaret kabul ederim

- Üzüldüğümü ifade etmek, böyle bir değerlendirmeyi kabul etmediğimi ifade etmek istiyorum. Bizim yanlış yapma hakkımız yok. Bu milletin verdiği emaneti kılı kırk yararak gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Televizyon kanallarında bir de bizim arkadaşlarımızın ‘Elimizde isimler var’ demesini kendime bizatihi hakaret kabul ediyorum. Bana her zaman ulaşabilecek insanların basın üzerinde bizle konuşmasını doğru kabul etmiyorum.

Mehmet Metiner'i fena bozdu

Mehmet Metiner araya girerek, “Sizin yaptığınız da basın üzerinden konuşmak Sayın Bakanım” dedi. Süleyman Soylu’nun konuşmasına devam etmesi üzerine “Müsaade eder misiniz?” diye tekrar araya giren Metiner’e Bakan Soylu, “Müsaade falan etmiyorum. Söyleyeceğinizi söylediniz zaten. Oradan söylemeye devam edersiniz. Aynı şekilde devam. Hayırlı akşamlar diliyorum” yanıtını vererek yayını terk etti.

Mehmet Metiner: Şamar oğlanı mıyız ya?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun telefonu kapatmasının ardından sinirlenen Metiner şöyle konuştu;

"Ben çok üzgünüm şahsen. Biz onurumuzu sokakta bulmadık. Şamar oğlanı mıyız ya? Telefonla bağlanacak, nedir bu ya? Kimsenin bizi azarlamasına izin veremeyiz. Böyle bir siyaset anlayışı, böyle bir dava anlayışı, böyle bir hükümet anlayışı olamaz."

Sitene Ekle
Yorumlar 78 yorum