BIST 10.740
DOLAR 32,86
EURO 35,24
ALTIN 2.497,02
HABER /  POLİTİKA  /  AK PARTİ

Süleyman Soylu: 1 Kasım'da ne söz verdiysek...

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, 1 Kasım seçimlerinde verilen tüm sözlerin yerine getirileceğini söyledi.

Abone ol

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, AK Parti'nin 1 Kasım'daki genel seçimden başarı ile çıktığını belirterek, "Seçim öncesi milletimize, hemşehrilerimize, Türkiye'nin neresinde ne söz verdiysek bunları yerine getirebilmek için büyük gayreti ortaya koyacağız" dedi.

Soylu, AK Parti Akçaabat İlçe Başkanlığınca ilçedeki bir restoranda düzenlenen yemekteki konuşmasında, 7 Haziran ile 1 Kasım arasında Türkiye'nin bir belirsizlikle karşı karşıya kaldığını, ancak 1 Kasım seçimlerinde AK Parti'nin Akçaabat, Trabzon ve Türkiye'de büyük başarı gösterdiğini belirterek, bu sebeple AK Parti'ye oy verenlere teşekkür etti.

Yolculuklarının hizmet yolculuğu, büyüme ve kalkınma yolculuğu olduğunu belirten Soylu, AK Parti'de milletin kendini bulduğunu ve vatandaşların AK Parti'ye sığındığını söyledi.

HEPİMİZ BİLİYORUZ!

Soylu, türlü türlü entrikalarla engellenmeye çalışılanın sadece AK Parti olmadığını anlatarak, "Engellenmeye çalışılan milletimizin istikameti, heyecanıdır, arzusudur, idealidir. Demokrasiye kabahat bulanlar, milletin oyunu beğenmeyenler, milletin ortaya koyduğu sonucu sürekli tartışmaya açanlar her zaman mağlup olmuşlardır. Geçmiş dönemlerde neler yaşandığını hepimiz biliyoruz" diye konuştu.

Milletin geçmişte ötekileştirildiğini ancak demokrasiye sımsıkı sahip çıktığını dile getiren Soylu, milletin gelecekte nasıl bir Türkiye, nasıl bir dünya istediğini de eline geçen her fırsatta ortaya koyduğunu vurguladı.

Soylu, seçimde milletin etrafındaki coğrafyaya bir ışık olmaktan vazgeçmediğini de ortaya koyduğuna işaret ederek, şunları kaydetti:

"Millet 'benim sadece 780 bin kilometrekareye söyleyecek bir sözüm yok. Benim etrafımdaki coğrafya ile dünyaya söyleyecek sözüm var ve ben bundan vazgeçmiyorum' dedi. Bunu hiçbir zaman bu millet şiddetle, entrikayla sağlamadı. Vakurla, hakkaniyetle, önüne çıkan fırsatları adaletli şekilde değerlendirmesiyle, demokrasiyle ve milli irade ile sağladı. Kim kendine bu imkanı sağlamak için kendi bedeni, zihni, aklı dahil her şeye siper olup illa da milletim diyorsa, o milletin 'milletin adamı' oldu. Allah'a şükürler olsun ki millet, milletin adamlarından hiçbir zaman vazgeçmedi."

YENİDEN REFORM ZAMANI

Soylu, Türkiye'nin reformların gerçekleştirilmesi çok zor bir ülke olduğunu, 2002 ile 2015 yıllarının ülkede reform yılları olduğunu kaydederek, AK Parti iktidarı döneminde ülkede her alanda büyük değişimler yaşandığını ve bu değişimlerin devam edeceğini dile getirdi.

Son seçimde halkın ülkenin önünü açtığını ve artık bugünün çalışma zamanı olduğunu söyleyen Soylu, "Bugün Türkiye'yi yeniden reformlarla buluşturma zamanıdır. Bugün Türkiye'nin değişimini yeniden kucaklama zamanıdır. Bugün mazeret zamanı değildir" ifadesini kullandı.

ETRAFIMIZDAKİ COĞRAFYAYI GÖRÜYORUZ

Soylu, sorumlulukların bilinci içinde olduklarını anlatarak, şöyle devam etti:

"Önümüzdeki günlerde 3 aylık, 6 aylık ve 1 yıllık eylem planlarımızla birlikte bir reform sürecini hep beraber harekete geçiriyoruz. Bu reform süreci ile milletimizin bizden beklentilerini karşılayabilmek için adımlar atacağız. Seçim öncesi milletimize, hemşehrilerimize, Türkiye'nin neresinde ne söz verdiysek bunları yerine getirebilmek için büyük gayreti ortaya koyacağız. Türkiye'nin imarının, esenliğinin, adaletin, hakkaniyetin bu aziz milletle kucaklaşmasını sağlayacağız. Etrafımızdaki coğrafyayı görüyoruz. Onları belirsizlikle yönetilemezlik içine koydular. Türkiye için de oyun oynadılar ama Türkiye demokrasiye sımsıkı sahip çıktı."

Seçim öncesi vatandaşların görevini yerine getirdiğini söyleyerek, "Şimdi sıra bizde. Sizi utandırmayacağız ve bu coğrafyanın bizden beklediğini, değerlerimizin, medeniyetimizin bizden beklediğini inşallah hep birlikte yerine getirmeye çalışacağız. Ankara da biz de sizin hizmetkarınız" dedi.

Konuşmaların ardından Soylu, ilçede 1 Kasım seçimlerinde başarı gösteren AK Parti teşkilat mensuplarına plaket takdim etti.

Yemeğe, Soylu'nun yanı sıra Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, AK Parti Trabzon milletvekilleri Ayşe Sula Köseoğlu, Adnan Günnar ve Salih Cora ile çok sayıda AK Parti'li katıldı.