YAZARLAR

Söz Uçar Yazı Kalır

Türk mutfağının öncü ve lider ismi, TAFED başkanı, Ankara Sheraton Mutfak Direktörü, gastronomi dünyasının özel ismi Bolu Mengen'den tüm dünyaya Zeki Açıköz'ün bilinmeyen özel yaşamı Alper Tekbaş'ın kalemiyle sizlerle...

Merhabalar,

Zeki Açıköz; Türkiye AşçılarFederasyonu Başkanı, Sheraton Hotel & Convention Center AnkaraMutfak Direktörü ömrünü mutfak aşkıyla bütünleştirmiş, kendisiniTürk mutfağına adamış bir isim.  Ünü ise Bolu Mengen’den tümdünyaya yayılmış.  

           

Bazen kalpten kalbe sımsıcacık akan gönüldolusu paylaşımlar olur,  bende bu hafta sizlerle ZekiAçıöz’ün insani duyarlılıklarla bütünleşmiş 7 den 70’eçocukların yanaklarından öpen Zeki Amcası, yaşlıların ellerindenöpen onların hayır duasını alan, ana yüreğinde her çocuk gibi evlatZeki olarak içimden geçen hassasiyetlerle kısa ama bir o kadar uzunonun deyimiyle “bugün varız belki yarın yokuz söz uçar yazı kalır”diyerek bu özel insanı sizlerle paylaşmak istedim.

           

Özünü dünyalara değişmeyen, köyünde karlıormanda yaktığı ateş kadar  yüreği sıcak bu isim konumların,statülerin, kartvizitlerin çok ötesinde, büyüdükçe küçülmesinialçak gönüllüğü, özveriyi sabrı, yardımlaşmayı, birlik veberaberliği, en öndeyken en geride durabilmeyi başarmış  birkişilik, kırmak değil kazanmak, kavga değilsaygı, sevgi hoşgörü ve her şeyden de öncesi insan diyen,insan odağında hayata güzellikler katan sadeliğiyle onu tanıyantanımayan herkesin gönlünü kazanmayı bilmiş ZekiAçıköz.

        

Bilmediği şeyler üzerine konuşmamış,söylemlerde bulunmamış, atıp tutmamış, sözünü de kimsedenesirgememiş, kırmızıyla beyazla ülke sevdalısı, Anadolu insanınınmisafirperver duygu, düşünce, samimiyet ve içtenliğiyle ünlü ünsüzdünyayı ağırlamış, ülkemizi sevdirmiş her dem Türkiye diyenZeki Açıköz

                    

Zarif ve şık

Enerjik

Karizmatik

İlham veren

Alınteri

Çalışkan

Işığıyla yolgösteren

Kalender

Öncü

Zengin Türk MutfağınınLideri

       

Büyük Usta Zeki Açıköz venezdinde Türk mutfağının tüm değerli çalışanlarına saygı vesevgilerimle, iyi ki varsınız yepyeni bir yılda en güzellezzetlerle bolluk, bereket, huzur, sağlık, sofralarımızın en güzeltemennileri olsun başta ülkemiz olmak üzere tüm dünyaya mutlulukdolu nice yıllar olsun.

Yorumlar