BIST 4.874
DOLAR 18,63
EURO 19,41
ALTIN 1.051,84
HABER /  POLİTİKA  /  AK PARTİ

Soylu'dan İstanbul seçmenine HDP uyarısı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 31 Mart'ta HDP'nin CHP'yi desteklemek için aday çıkarmadığına dikkat çekerek CHP'nin HDP ile birlikte kazanmaları halinde İstanbul'un canına okuyacaklarını söyledi.

Abone ol

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 15 bin yeni polis alımı yapılacağını ve bunların büyük bölümünün İstanbul'a vereceklerini söyledi. Soylu, alınan önlemler sayesinde İstanbul'un dünyanın en güvenli şehri haline getireceklerini söyledi.

Soylu, Eyüpsultan Kültür Merkezi'nde AK Parti ve MHP kadın kolları üyeleriyle bir araya geldi.

Burada bir konuşma yapan Bakan Soylu, İstanbul'da aralarında sözde Türkiye sorumlusunun da bulunduğu 8 DHKP/C'li teröristin yakalandığını anımsatarak, "Teröristleri sadece dağlarda değil şehirlerdeki inlerinde de uzun zamandan beri takip ediyorduk. Allah nasip etti hepsini bir yerde yakaladık." diye konuştu.

"HDP HARİÇ DİĞER PARTİLERE SESLENİYORUM..."

Bakan Soylu, "HDP hariç diğer partilere sesleniyorum. Geçen seçimde de söyledik, CHP'lilere neredeyse yalvardık tek tek, Saadet Partililere bütün partilere, bunları şımartma. Bunları şımartırsanız kaseti tekrar başa sarmaya çalışırlar. Bunlar ülkemize kayıptır, milletimize kayıptır. Bu da geleceğimize kayıptır." diye konuştu.

"HDP İLE BİRLİKTE İSTANBUL'UN CANINI OKUYACAKLAR"

"İstanbul'a HDP'yi bulaştırmayın, ne olursunuz." diyen Soylu, "Bunlar birlikte ittifak ediyorlar, belediye meclis üyelerini beraber aynı listeden koyuyorlar ve HDP ile birlikte İstanbul'un canını okuyacaklar. Bu kadar açık ve net." ifadelerini kullandı.

31 Mart seçimlerinin önemine değinen Soylu, "Cumhurbaşkanı Erdoğan sayesinde Türkiye ilerleme ve yükselme dönemine dönmüştür. İç güvenliğin olmazsa olmaz şartı siyasi istikrardır. Türkiye çok büyük bir fırsat yakalamıştır. Türkiye, önümüzdeki 4,5 yıl inşallah büyük sıçramasını gerçekleştirecektir. Bunun için aziz milletimizin desteğine ihtiyacımız var." şeklinde konuştu.

"15 BİN YENİ POLİS ALINACAK"

Bakan Soylu, İstanbul'a bin 200 yeni bekçi alınacağını ve il genelindeki bekçi sayısının 5 bine çıkacağını ifade ederek, "15 bin yeni polis alıyoruz. Bunun büyük bir bölümünü İstanbul'a vereceğiz. İstanbul'u dünyanın en güvenli şehri haline getireceğiz." dedi.

Cumhur İttifakı'nın aleni bir ittifak olduğuna vurgu yapan Bakan Soylu, "Biz burada MHP'li kardeşlerimizle beraber aynı sofradayız. Temenni ederim ki Kılıçdaroğlu ile HDP'lilerle aynı masada otursun." ifadelerini kullandı.

Muhtarların maaşlarının kesileceği şeklindeki iddiaları yalanlayan Bakan Soylu, "Deli saçması bir şey, cevap vermek bile doğru değil. Yok böyle bir şey." diye konuştu.