BIST 1.324
DOLAR 7,62
EURO 9,04
ALTIN 463,42
HABER /  GÜNCEL

Muş ve Bitlis'te okullara kar tatili!

Muş ve Bitlis'te valilikler, yoğun kar yağışı nedeniyle merkez ve bağlı köylerde eğitime bir gün ara verildiğini duyurdu. Açıklamada Muş merkez ve ilçelerindeki kamuda çalışan hamile ve engelli personellerin idari izinli sayılacağı kaydedildi.

Abone ol

Muş ve Bitlis'te merkez ve bağlı köylerindeki okullarda yoğun kar yağışı, buzlanma ve fırtına nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

Muş Valiliğinden yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı, buzlanma, fırtına ve tipi beklentisi, eğitimin fazla olduğu bölgelerde çığ tehlikesi riski de değerlendirildiğinde İl İdaresi Kanunu çerçevesinde çarşamba günü Muş merkezi ve bağlı köylerde eğitime bir gün süreyle ara verildiği belirtildi.

Diğer ilçeler ve bağlı köylerinde eğitimin devam edildiği vurgulanan açıklamada, Muş merkez ve ilçelerindeki kamuda çalışan hamile ve engelli personellerin idari izinli sayılacağı kaydedildi.

Öte yandan bir kar tatili haberi de Bitlis'ten geldi. Valilikten yapılan açıklamada, olumsuz hava şartları ve yoğun kar yağışı nedeniyle il merkezi ve bağlı köylerdeki okullarda yarın eğitime ara verildiği bildirildi.

Açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli personelin de aynı gün idari izinli sayılacağı belirtildi.

ÖNCEKİ HABERLER
Bağcılar'da polisi alarma geçiren ihbar asılsız çıktı
Edirne'de 70 bekçi düdüklerini ilk kez çalacak
Eşi intihar edeceğine inanmadı: Polis devreye girdi!
Dünya vatandaşlarından Erdoğan'a doğum günü sürprizi
Ekonomiyle ilgili 'spekülatif paylaşımlara' gözaltı
Bugün AVM'ler açık mı pazar günü kaça kadar açık?
Yorumlar