BIST 1.212
DOLAR 7,81
EURO 9,26
ALTIN 483,05
HABER /  GÜNCEL

Sosyal medyada #BenAntepim fırtınası

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, şehrin ulusal ve uluslararası alanda tanıtımı için çalışmalarını sürdürüyor. Fatma Şahin tarafından seslendirilen tanıtım filmi 24 saat dolmadan 1 milyona yakın kişi tarafından izlendi.

Abone ol

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in kendi sesiyle, geçmişten günümüze Gaziantep’in anlatıldığı #BenAntepim adlı film sosyal medyada büyük ilgi gördü. Sosyal medya mecralarında organik olarak paylaşılan film, yayınlanmasının üzerinden 24 saat geçmeden 1 milyona yakın kişi tarafından izlendi.

Kurucu Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yapan, şu anda da Gaziantep Büyükşehir Başkanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği Başkanlığı’nı bir arada yürüten Fatma Şahin’in hem seslendirip hem de kısa bir bölümünde yer aldığı film Gaziantep’i ve Gaziantep insanını anlatıyor.

“Ben burada doğdum. Bu topraklarda, bu yağmurlarda büyüdüm. Buranın rüzgârı, buranın kokusu benim. Burada öğrendim memleket nedir, vatan nedir, sevda nedir... Çocukken koşturduğum dar eski evlerin arasında başladı ilk arkadaşlıklarım” mısralarıyla başlayan #BenAntepim filmi tamamıyla Gaziantep’te, Gazianteplilerin katılımıyla çekildi. Şahin’in seslendirmesini yaptığı metnin devamında ise emeğin, çabanın, inanarak mücadele etmenin, dürüstlüğün ve ahlakın önemi anlatılıyor:

“İlk kez burada öğrendim emeğin ne denli değerli olduğunu, çaba gösterdiğinde birin nasıl bin verdiğini, mücadele ede ede kazanmayı, inanırsan başaramayacağın hiçbir şey olmadığını burada gördüm. Dürüstlüğün, ahlakın hayattaki en büyük erdem olduğunu, Zenginlik dediğinin bir arada olmak olduğunu bu şehirde öğrendim.”

GAZİANTEP'İN BİNLERCE YILLIK ZENGİN GEÇMİŞİ
Tanıtım filminin devamında yine Başkan Şahin’in seslendirmesiyle Gaziantep’in tarihinden, kültüründen, esnaf kültüründen, üretici bir şehir olmasından ve binlerce yıllık geçmişinden bahsedilerek, gazi şehrin modern yüzüne ve geleceğine işaret ediliyor:

ÇOK SAYIDA ÖVGÜ ALDI
Tam hali 3 dakika 10 saniye olan ve her kesimden Gazianteplilerin gözünden şehrin değerlerinin aktarıldığı film, çok sayıda övgü aldığı sosyal medya mecralarının yanı sıra anlık mesajlaşma servisleri üzerinden de yoğun şekilde paylaşılmaya devam ediyor.

ÖNCEKİ HABERLER
Yarın noter açık mı Pazartesi günü noter çalışma saatleri bilgisi
Çöp atmaya giden Cansel'den 9 gündür haber yok
Gezi Parkı'nda önce kavga sonra bıçaklı saldırı
Yarın PTT şubeleri açık mı Arefe günü çalışma saatleri tablosu
Takı töreninde gelin ve damada bakın ne takıldı?
Joe Biden kimdir kaç yaşında eşi Jill Biden kimdir?
Yorumlar 13 yorum