BIST 4.934
DOLAR 19,11
EURO 20,70
ALTIN 1.202,06
HABER /  GÜNCEL

Şortlu kadına saldırı davasında karar çıktı!

İSTANBUL Çekmeköy'de belediye otobüsünde şort giydiği iddiası ile hemşire Ayşegül Terzi'ye tekme atan Abdullah Çakıroğlu, 3 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Abone ol

Mahkeme Ayşegül Terzi’ye saldıran Abdullah Çakıroğlu'nu 3 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırdı.

Hemşire Ayşegül Terzi’yi, şort giydiği gerekçesiyle Çekmeköy’de 12 Eylül 2016 tarihinde bindiği belediye otobüsünde saldıran Abdullah Çakıroğlu hakkında karar çıktı.

HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILDI

Hakkında, “İnanç, düşünce ve kanaat hürriyetinin kullanılmasını engelleme”, “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama”, “Kasten yaralama” ve “Hakaret” suçlarından 9 yıl 4 aya kadar hapis cezası istenen Çakıroğlu 3 yıl 10 ay hapis cezası aldı.

'KENDİMİ TUTAMADIM, İSTEM DIŞI BİR DAVRANIŞTA BULUNDUM'

Söz alan sanık Abdullah Çakıroğlu, 2 gün 3 gece 60 saat kadar nöbette kaldığını belirterek, "Bu nedenle hastalığım nüksetti. Karşı taraftaki kadın müstehcendi. İki-üç kişilik yer kaplıyordu. Kendisini uyardım, 'aile var' dedim. Bana göz işareti yaptı, hangi anlamda yaptığını bilmiyorum. Ben kendimi tutamadım, istem dışı bir davranışta bulundum. Yaptığımı doğru bulmuyorum, pişmanım. Kendi kendime konuşma hallerim artmıştı, hastalığın etkisi büyük oldu" dedi.

ÇİRKİN VE KABUL EDİLEMEZ BİR SALDIRI

Sanık Çakıroğlu'nun Avukatı Şemsi Dak, Ayşegül Terzi'ye yapılan saldırının çirkin olduğunu belirterek, "Çirkin ve kabul edilemez bir saldırıdır. Biz bunu başından beri ifade ediyoruz. Bu yargılamanın başından beri kamuoyu baskısı ile ciddi bir hata yapıldı. Müvekkilim tutuklanabilsin diye CMK değişti. Haksız tutuklama yapılmış bir medya baskısından bahsediyorum" dedi.

KAFASINDAN TEKMELEDİ

Ayşegül Terzi'nin avukatlarından Birsen Baştopaloğlu, sanığın bir kadını otobüste otururken modern kıyafeti nedeni ile olayı gerçekleştirdiğini belirterek, "Sırf kıyafeti nedeniyle kafasından tekmelemiştir. Sanığın bunu yapmaya iten saik ve nedenlere baktığımızda sadece kadının modern giyimli olması dışında herhangi bir nedenin olmadığını görüyoruz. Meslek olarak silahlı güvenlik görevlisidir. Mesleği dolayısıyla aldığı savunma ve saldırı eğitimleri mevcuttur. Ustaca başı hedef gözeterek Terzi'ye tekmeyi vurmuştur.

PİŞMANLIK SÖYLEMİ SAMİMİ DEĞİL

Olay nedeniyle kafada kırık oluşmaması, beyinde kanama olmaması olayın vehametini ortadan kaldırmaz. Tüm kadınlarda bir korku oluşmuştur, suçu soğukkanlılıkla işlemiştir. Pişmanlık söylemini samimi bulmuyoruz. Ceza ehliyeti tamdır, mahkemeyi 1 yıldır akıl sağlığı yerinde değildir şeklinde oyalamıştır, şeriat düzeni istemektedir" diyerek sanığın üst sınırdan cezalandırılmasını istedi.

'UYARIYI DİKKATE ALMAYINCA MÜVEKKİLİM TARAFINDAN TEKME ATILMIŞTIR'

Esas hakkındaki savunmasını yapan sanık Abdullah Çakıroğlu'nun Avkatı Şemsi Dak, "Ayşegül Terzi hastanede giydiği şort değil, mini etek ile otobüse binmiştir. Otobüste iki koltuğu kaplayacak şekilde oturmuş, otururken yayılınca bir müstehcen görüntü oluşmuştur, bunu kasten mi yorgunluktan mı yaptı? Bilmiyoruz. Mağdur müvekkilim tarafından uyarıldı, ancak uyarıyı dikkate almayınca müvekkilim tarafından tekme atılmıştır. Bayram günü otobüste müstehcen bir görüntü verilmesi genel ahlaka aykırıdır" diyerek müvekkilinin beraatine karar verilmesini, aksi takdirde sadece kasten yaralama suçundan ceza verilmesini istedi.

Türkiye'yi ayağı kaldıran Ayşegül Terzi olayında skandal rapor