BIST 1.441
DOLAR 8,50
EURO 10,26
ALTIN 498,50
HABER /  GÜNCEL

Son deprem Bingöl'ü salladı

Bingöl'ün Kığı ilçesinde, 5,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Abone ol

Bingöl'de gece yarısı 5.5 büyüklüğünde meydana gelen deprem endişe yarattı. Çevre il ve ilçelerden de şiddetli hissedilen depremle birlikte bazı bölgelerde vatandaşlar sokaklara çıkarken, ilk belirlemelere göre can ve mal kaybı yaşanmadı.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nden alınan bilgiye göre saat 01.27'de merkez üssü Bingöl'in Kiğı İlçesi'nde 5.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Yerin 5 kilometre derinlikte meydana gelen ve AFAD'ın büyüklüğünü 5.3 olarak açıkladığı deprem, Bingöl, Tunceli, Elazığ, Diyarbakır ile çevre ilçelerde de hissedildi. Depreme uykularında yakalanan vatandaşlardan bazıları sokaklara çıktı.

BİNGÖL'DE ARTÇI DEPREMLER

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nün verilerine göre depremden kısa süre sonra merkez üssü yine Kiğı ilçesinde saat 01.32'de 3,6 ve 01.33'te 3.1 büyüklüğünde artçı depremler meydana geldi.
Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesi Başkanlığı ise artçı depremleri 01.32'de  3.4 ve saat 01.33'te 2.7 büyüklüğünde açıkladı.

ÖNCEKİ HABERLER
Sıfırcı Hoca 8 bankayı sınıfta bıraktı
O ciğerciden Haluk Koç ve Putin'e cevap
AÖF sınav giriş yeri için aöf sınav giriş belgesi çıkarma!
Cengiz Çandar Rus muhabirin olay iddiasını köşesine taşıdı
Siirt'te okullar tatil mi hava durumu
Kastamonu hava durumu okullar tatil mi?
İstanbul hava durumu kar ne zaman geliyor?
Karabük'te okullar tatil mi valilik kararı!
Bolu hava durumu okullar tatil mi?
Tahir Elçi olayında iki yeni kamera görüntüsü
Yorumlar 2 yorum