BIST 1.471
DOLAR 7,39
EURO 8,93
ALTIN 416,22
HABER /  GÜNCEL

Son deprem Antalya'da! Antalya kaç şiddetinde sallandı?

Antalya'da deprem oldu, son dakika bilgisine göre merkez üssü Kumluca ilçesi olan depremin şiddeti 5.2 olarak açıklandı.

Abone ol

DÜN 4.8 büyüklüğündeki depremse sarsılan Antalya, bugün de 5.2 şiddetinde bir depremle sarsıldı. Antalya'nın Kumluca ilçesinde meydana saat 09.21'de meydana gelen depremde can kaybı olmadığı bildiriliyor.

ŞİDDETİ 5.2 Mİ 5.3 MÜ?.. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesi'nin verilerine göre Akdeniz'de Richter Ölçeği'ne göre 5.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü ise depremin büyüklüğünü 5.3 olarak açıkladı.

ÇEVRE İLLERDE DE HİSSEDİLDİ... Antalya'nın Kumluca ilçesinin 65.45 kilometre açığında saat 09.21'de, 40.19 kilometre derinlikte kaydedilen deprem Antalya'nın bütün ilçelerinde Burdur ve Isparta'da da hissedildi.

AFAD son depremler listesi 12.09.2018

ANTALYA DÜN DE SALLANMIŞTI... Antalya'da dün sabaha karşı da Döşemealtı ilçesinde 4.8 büyüklüğünde deprem meydana gelmiş, bu deprem de Antalya'nın tamamında ve Burdur ile Isparta'nın bazı ilçelerinde hissedilmişti.

CAN KAYBI YOK...  Son gelen bilgilere göre depremde can kaybı yok. Hasar kaydı yok, yüksek binalarda korku dolu anlar yaşandı.

RAHATLATAN AÇIKLAMA... İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Öğretim Üyesi Prof. Dr. Okan Tüysüz ise depremle ilgili şu değerlendirmede bulundu:  Daha önce hatırlarsanız dün Antalya’da bir deprem olmuştu, 4.8. Hemen Antalya Döşemealtı bölgesinde. Fakat depremin ilginç özelliği 100 km derinde olması. Bugün olan deprem de 60 km derinde. Bunlar yüzeyde olan olaylar değil, yerin altında olaylar. Bu tür depremler olabilir Akdeniz’de olağan. Hatta bir kısmı karanın altında da olabilir. Bunlar çok yıkıcı depremler olarak beklenmezler. O nedenle korkutucu deprem değiller. Ama Türkiye bir deprem bölgesi. Özellikle Güney Batı Anadolu’da Fethiye’de Muğla’da Isparta’da zaman zaman önemli depremler olmuştur. Hatta Gökova Körfezi, geçtiğimiz yıl Bodrum civarı sallanmıştı. Bu nedenle tedbirli olmak gerekiyor. Bunları uyarıcı olarak göz önüne almak gerekir diye düşünüyorum.

ÖNCEKİ HABERLER
Çağlayan'da polis ekipleri kaza yaptı! Çok sayıda ambulans olay yerinde
Ziynet Sali konserde bayılmasının nedenini açıkladı
Bıçakla kendini kesti! Kız arkadaşı ağlayarak izledi...
Ankara su kesintisi 12 Eylül tam liste-ASKİ sular ne zaman gelecek?
Mehmet Şimşek'e İngiltere'den sürpriz teklif!
DGS tercihleri yapma sayfası son gün ne zaman ÖSYM açıkladı
Dolar bugün kaç lira 12.09.2018 dolar-euro fiyatları
Pentagon Sözcüsü: Türk askeri Menbiç'e girmeyecek
12 Eylül evde bakım maaşı yatan yeni iller-güncel liste
Kılıçdaroğlu seçim ittifakında yetkiyi onlara verdi
Yorumlar