BIST 11.156
DOLAR 33,04
EURO 35,94
ALTIN 2.551,00
HABER /  DÜNYA

Söke’ye şehit ateşi düştü

Ankara’nın Gölbaşı ilçesi yakınlarında 4 askerin şehit olduğu helikopter kazasının ateşi Söke’ye de düştü. Şehit olan askerlerden Pilot Üste...

Abone ol

Ankara’nın Gölbaşı ilçesi yakınlarında 4 askerin şehit olduğu helikopter kazasının ateşi Söke’ye de düştü. Şehit olan askerlerden Pilot Üsteğmen Emre Acar’ın Söke ve Kuşadası’nda yaşayan yakınları acı haberle yıkıldı.
Ağustos ayında Uşaklı öğretmen Fatma Kıllı Acar ile Kuşadası Adakule Otel’de dünya evine giren şehit pilot üsteğmenin şehit olduğu haberi Söke’yi yasa boğdu. Kuşadası’nda yaşayan baba Mümin Acar, acı haberi alır almaz Ankara’ya giderken, Söke’deki yakınları da kazanın şokunu yaşıyor.
Haberin Söke Garnizonu’na ulaşmasının ardından da askeri yetkililer cenaze töreni ile ilgili ön çalışmaları başlatırken, cenazenin Ankara’da yapılacak askeri törenin ardından Söke’de toprağa verilmesi bekleniyor.

ŞEHİTLERİN KİMLİKLERİ BELİRLENDİ
Öte yandan düşen helikopterde şehit olan askerlerin kimlikleri belirlendi. Kazada Kara Pilot Binbaşı Ahmet Duman (Kırıkkale), Kara Pilot Üsteğmen Emre Acar (Aydın), Hava Teknisyen Kıdemli Başçavuşlar Erdinç Salkım (Tekirdağ) ve Hüseyin Uluçeşme (Eskişehir) şehit oldu.
(İHA)