BIST 1.284
DOLAR 7,83
EURO 9,37
ALTIN 449,29
HABER /  GÜNCEL

Şırnak iftar saati sahur imsak vakti-2018 Şırnak İmsakiyesi

ŞIRNAK İmsakiyesi 2018 takviminde Diyanet tarafından iftar saati, sahur imsak vakitleri listelendi. Şırnak sabah ve akşam ezanı saatleri de bu imsakiyede yer alıyor. İşte 2018 yılı Şırnak imsakiyesi ve iftar imsak saatleri;

Abone ol

Diyanet İşleri Başkanlığı tüm illerin Ramazan ayı imsakiyesi ile birlikte Şırnak İmsakiyesini de yayınladı. Şırnak 2018 diyanet imsakiyesinde iftar saatleri ile birlikte sahur imsak vakti ile sabah ve akşam ezanı saatleri de bulunuyor. 

Diyanet bu sene Ramazan ayında verilen fitre miktarını da duyurdu. Buna göre 2018 yılı Fitre tutarı 19 lira olarak belirlendi. Belirlenen bu miktarın, "asgari miktar" olduğu, fıtır sadakasında verilecek miktar konusunda bir üst sınır bulunmadığı ifade edildi.

Peki bugün Şırnak'de iftar saat kaçta açılacak imsak vakti ne zaman girecek? 30 günlük diyanetin Şırnak ramazan imsakiyesinde ezan saatlerini de bulabilirsiniz.

Şırnak İmsakiye 2018 Diyanet sahur - iftar ezan saatleri

İmsak vakti nedir sahur saatlerine dikkat! : Sahur vakti imsak ile biter. Diyanetin yayınladığı 2018 İmsakiyesi'ne göre ilinizde imsak vakti girdiği an oruç tutmak için yeme içmeyi kesmelisiniz. Oruç tutan bir çok kişi ramazanın birinci günü bunu karıştırmakta. Sahur vakti, sabah ezanı okunmadan önce bitmektedir. Sahur vaktinin ne zaman bittiğini öğrenmek için takvim ya da imsakiyelerde yazan imsak olarak geçen kısma bakmanız gerekir.

İLİNİZİN 2018 YILI İMSAKİYESİ İÇİN TIKLAYIN

Kadir Gecesi ne zaman? : Ramazan ayının 27. gecesi olan Kadir gecesi bu yıl, 10 Haziran Pazar gününe denk geliyor.

Ramazan Bayramı ne zaman? : Ramazan ayı 14 Haziran'da bitecek. Ramazan bayramının ilk günü 15 Haziran cumaya denk geldiğinden bu yıl bayram tatili 3 günle sınırla kalacak.

ÖNCEKİ HABERLER
Taksideki tecavüzü rızası var savunmasıyla...
Siirt iftar saati sahur imsak vakti-2018 Siirt İmsakiyesi
Batman iftar saati sahur imsak vakti-2018 Batman İmsakiyesi
MHP'nin listesinde Hamido detayı!
Mardin iftar saati sahur imsak vakti-2018 Mardin İmsakiyesi
AUZEF sonuçları ne zaman açıklanır MEB tarihi duyurdu
Yorumlar