HABER /  GÜNCEL

Sinop İmsakiye 2018 iftar sahur imsak vakti ezan saati

SİNOP diyanet 2018 yılı imsakiyesinde iftar saati ve imsak sahur vakitleri gün gün listelendi. Sinop sabah ve akşam ezanı saatleri de bu imsakiyede yer alıyor. İşte 2018 yılı Sinop imsakiyesi ve iftar imsak vakitleri;

Diyanet İşleri Başkanlığı tüm illerin Ramazan ayı imsakiyesini yayınladı. Sinop 2018 diyanet imsakiyesinde iftar saatleri ile birlikte sahur imsak vakti ile sabah ve akşam ezanı saatleri de bulunuyor. İmsakiye 2018 Sinop takvimine göre bu yıl oruçlu olunacak süre 16 saati aşacak. Ramazan ayının ilk gününden itibaren Sinop için iftar saati her gün biraz daha geriye gidecek. Sinop ilinde en uzun oruç Ramazan'ın son günü olan 14 Haziran'da tutulacak. Peki bugün Sinop 'da iftar saat kaçta açılacak imsak vakti ne zaman girecek? 30 günlük diyanetin Sinop ramazan imsakiyesinde ezan saatlerini de bulabilirsiniz.

Sinop İmsakiye 2018 Diyanet sahur - iftar ezan saatleri

İmsak vakti nedir sahur saatlerine dikkat! : Sahur vakti imsak ile biter. Diyanetin yayınladığı 2018 İmsakiyesi'ne göre ilinizde imsak vakti girdiği an oruç tutmak için yeme içmeyi kesmelisiniz. Oruç tutan bir çok kişi ramazanın birinci günü bunu karıştırmakta. Sahur vakti, sabah ezanı okunmadan önce bitmektedir. Sahur vaktinin ne zaman bittiğini öğrenmek için takvim ya da imsakiyelerde yazan imsak olarak geçen kısma bakmanız gerekir.

İLİNİZİN 2018 YILI İMSAKİYESİ İÇİN TIKLAYIN

Kadir Gecesi ne zaman? : Ramazan ayının 27. gecesi olan Kadir gecesi bu yıl, 10 Haziran Pazar gününe denk geliyor.

Ramazan Bayramı ne zaman? : Ramazan ayı 14 Haziran'da bitecek. Ramazan bayramının ilk günü 15 Haziran cumaya denk geldiğinden bu yıl bayram tatili 3 günle sınırla kalacak.

ÖNCEKİ HABERLER
Vatanım Sensin 57. bölüm fragmanı son bölüm ekrana kilitledi
Ardahan İmsakiye 2018 iftar sahur imsak vakti ezan saati
Samsun İmsakiye 2018 iftar sahur imsak vakti ezan saati
Amasya İmsakiye 2018 iftar sahur imsak vakti ezan saati
Antalya'da FETÖ operasyonu son talimat deşifre edildi
Kobe Bryant evli mi eşi kimdir Kobe Bryant kaç çocuğu var?
Yorumlar