BIST 4.963
DOLAR 18,63
EURO 19,64
ALTIN 1.077,68
HABER /  GÜNCEL

Sincan Yetiştirme Yurdu'nda işkence

Sincan yetiştirme yurdunda kalan 14-16 yaşındaki çocuklara yapılan eziyetin görüntüleri kan dondurdu.

Abone ol

Ankara Sincan yetiştirme yurdunda kalan 14-16 yaşındaki çocuklar, yine aynı yurtta kalan 8-10 yaşlarındaki çocuklara yapılan eziyetin görüntüleri ortaya çıktı.

Show Haber’in elde ettiği görüntülerde, büyük olan çocukların, yaşça küçük çocukları birbirlerini dövmeleri için zorladıkları görülüyor. Tesadüf eseri ortaya çıkan görüntüler sonrasında savcılık soruşturma başlattı, müfettiş incelemeye devam ediyor.

BAKANLIK'TAN JET AÇIKLAMA

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Sincan Erkek Yetiştirme Yurdunda çocukların birbirlerine şiddet uyguladığının yaklaşık bir ay önce tespit edildiğini, suça sürüklenen çocukların farklı kuruluşlara nakledildiğini, mağdur çocuklara psikolojik destek verildiğini ve tedavi uygulandığını, kusurlu personelin iş akitlerinin sona erdirildiğini duyurdu.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, bugün basında "Sincan Erkek Yetiştirme Yurdunda çocukların birbirlerine uyguladıkları şiddet görüntülerine" yer verildiği ifade edilerek, şunlar kaydedildi:  

"Yaklaşık bir ay önce bakanlığımıza gelen bir şikayet üzerine yaşanan olay tespit edilerek gerekli adli, idari ve hukuki önlemler ivedilikle alınmıştır.

Olaya karışan çocuklar ile ilgili mesleki çalışmalar yapılarak, suça sürüklenen 3 çocuk farklı kuruluşlara nakledilmiş, mağdur çocuk statüsünde bulunan çocukların psikolojik destek ve tedavi süreçleri başlatılmıştır. Ayrıca sorumlular hakkında açılan idari soruşturma neticesinde olayda kusuru olduğu tespit edilen bakım personelinin iş akitleri sona erdirilmiştir.

Bunun yanı sıra konu savcılığa iletilerek adli süreç de başlatılmıştır."