BIST 1.210
DOLAR 7,86
EURO 9,30
ALTIN 483,81
HABER /  GÜNCEL

Şimdi yandılar! Gizlenen FETÖ'cüleri yakalamak için...

Emniyet, artık belirlenemeyen FETÖ şüphelilerini yakalamak için Almanya'nın 2. Dünya Savaşı sonrasında yeraltına inen Nazileri yakalamak için kullanılan yönteme başvuracak.

Abone ol

Emniyet güçleri, kripto FETÖ'cülerin yakalanması için yeni bir yöntem uygulayacak.

FETÖ şüphelilerine yönelik incelemelerde ByLock kullanımı, Bank Asya hesabı, KPSS soru hırsızlığı ve FETÖ'cü sendikalara üyelik gibi kriterleri dikkate alan emniyet, Almanya'nın 2. Dünya Savaşı sonrasında yer altına inen Nazileri yakalamak için kullanılan yöntemi devreye sokacak.

SOSYAL İNCELEME RAPORU HAZIRLANACAK: Yeni Şafak'ın haberine göre Almanya, Nazileri tespit etmede zorluk yaşamaya başlayınca anayasada bir değişiklik yaparak şüphelilerle ilgili 'Sosyal İnceleme Raporu' adında bir rapor oluşturuyordu. Uygulamaya göre, sistemde görev yapan psikolog ve sosyologlar, şüphelilerin arkadaşlarıyla görüşmeler yapıyordu.

BİLGİLER DOĞRULTUSUNDA KARAR VERİLECEK: Şüphelilerin okulunda veya çevresinde nasıl tanındığı, tuttuğu takım, zaman geçirdiği yerler, okuduğu gazete, kitap ve köşe yazarları, çocuklarının eğitim gördüğü yerler gibi bilgiler de piskolog ve sosyologlar tarafından rapora yazılıyordu. Bu bilgiler doğrultusunda da kişinin Nazi olup olmadığına dair bir kanaat oluşuyordu.

ÖNCEKİ HABERLER
Metrobüste bunu yapan yandı! Polis enselerinde
BAE'den flaş İran kararı! Durduruldu
Bazı palyaço balıklarının kişiliği yok
FETÖ'ya bir şok daha o da tutuklandı
Emrah'ın büyük aşkı Sibel Erdoğan kimdir nereli?
Masumlar Apartmanı kitabı özeti Masumlar Apartmanı yazarı kimdir?
Yorumlar 5 yorum