BIST 11.090
DOLAR 32,83
EURO 35,67
ALTIN 2.548,55
HABER /  GÜNCEL

Şimdi de 'içimizdeki Hollandalılar' var

Abdulkadir Selvi, bugünkü köşesinde Hollanda'da yaşanan rezaleti yazarken, yine Erdoğan nefretinin hortladığına dikkat çekti.

Abone ol

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, "İçimizdeki Hollandalılar" başlıklı yazısında Hollanda'daki utanç verici görüntüleri yorumladı.

Hollanda'nın ırkçı tutumunun "evet" yönünde motivasyona neden olacağını savunan yazar, tartıştamaya ilişkin sosyal medyada Hollanda'nın sözcülüğüne soyunmakla eleştirdiği kesimlere böyle tepki gösterdi:

"BU KADAR MI ERDOĞAN DÜŞMANLIĞINDAN TÜRKİYE DÜŞMANLIĞINA SAVRULUR?"

"Türkiye sevdasıyla konsolosluğumuzun önüne toplanan vatandaşlarımıza, Hollanda’ya aç ve işsiz olduğunuz için gittiğinizi unutmayın diye mesajlar atıyorlar. Hani bir dönemler ‘içimizdeki İrlandalılar’ vardı ya, onun gibi şimdi de ‘içimizdeki Hollandalılar’ var. Aynen ‘içimizdeki Almanlar’ olduğu gibi. Merkel, Türkiye’ye gelecek oluyor, “Türkiye’ye gitme, seçim öncesi Recep Tayyip Erdoğan’a yarar” diye mektup yazıyorlar.

Hollanda, Türkiye Cumhuriyeti’nin bir bakanına karşı dünyada eşi benzeri görülmemiş bir rezalete imza atıyor, ‘içimizdeki Hollandalılar’ hemen harekete geçiyor, “Peki Esad, içimizdeki Suriyelilere seçim konuşması yapmak için gelse izin verir misiniz” diyorlar. Bu kadar mı diktatörsevici olunur!? Esed dediğin yüzbinlerce Suriyeliyi katletmiş, bebekleri kimyasal gazla yok etmiş biri. İçimizdeki Suriyeliler ise Esed’den kaçanlar. Yani Esed’in öldüremedikleri, Türkiye’nin yaşattıkları. Erdoğan nefretinin gözünüzü kör ettiğini görüyorum ama insan bu kadar mı kendi milletine düşman olur!? Bu kadar mı Erdoğan düşmanlığından Türkiye düşmanlığına savrulur!?"

Türk bakanları engelleyen Hollanda bu üç isme izin verdi