BIST 2.389
DOLAR 15,97
EURO 16,80
ALTIN 931,74
HABER /  MAGAZİN

Sıla'nın avukatından şok sözler: Darp izleri var göz kapakları sararmış

AHMET Kural tarafından darp edildiğini iddia eden sanatçı Sıla Gençoğlu'nun tanıkları dinlenirken ünlü şarkıcının avukatı ''Sıla'da darp izleri var, göz kapakları da sararmıştı. Tedavi süreci devam ediyor.'' ifadelerini kullandı. Ayrıca soruşturmada savcılık 3 tanığın ifadesini aldı.

Abone ol

Ünlü şarkıcı Sıla’ya şiddet uyguladığı gerekçesiyle dün yapılan şikayet üzerine hakkında soruşturma başlatılan oyuncu Ahmet Kural, İstanbul Adalet Sarayı, Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddet Suçları Soruşturma Bürosu Savcısı İlkay Ağır tarafından ‘Şüpheli’ olarak ifadeye çağırılmıştı. Savcılık, Sıla Gençoğlu'nun şoförünün de arasında olduğu 2'si kadın 3 kişinin ifadesini aldı.


Rezan Epözdemir, Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı önünde basın açıklaması yaptı. Sıla'nın durumuyla ilgili bilgi veren Epözdemir, "Vücudunun değişik yerlerinde ekimozlar var. Tamamı dosyada. Kamuoyunda şöyle bir algı var; iki tane morluk üzerinde süreç işliyor. Bu yanlış, başkaca fotoğraflar da var, sadece 2 fotoğraf değil. Sıla'nın yüzünün de görüldüğü bir çok fotoğraf var. Hastaneden alının sağlık raporuna göre de, kafasından tutun da kulaklarına kadar, vücudunun değişik yerlerinde, bacaklarında, ayaklarında, çok ciddi travmatik lezyonlar ve ekimozlar var. Bunların tamamıyla ilgili tedavi süreci de devam ediyor. Bugün itibariyle göz kapaklarının sağı ve solu biraz sararmıştı. O yeşillikler sarartıya dönüyor. Morali iyi, sevenlerinin desteği, sivil toplum örgütlerinin, demokratik kitle örgütlerinin, kadın kuruluşlarının, Türkiye'deki bütün kadınların, toplumun değişik kesimlerinin, siyaset kurumunun ve bir çok önemli ismin desteği var. Bu onu ayakta tutuyor. Sıla bir kadın ve bir sanatçı olarak, tek başına Sıla'nın şikayeti çok müessir değil" dedi.

"SILA DA BURADA BİR ÖNCÜ OLSUN"
Epözdemir, " Bu ülkede fiziksel şiddete maruz kalan, ekonomik gücü olmadığı için, korkutulduğu için, sindirildiği için hak arama özgürlüğünü kullanamayan, hukuk devletinin gereği olarak hukuki yollara başvuramayan binlerce kadın var. Sıla gibi toplumda kanaat önderi olan, bir sanatçı olan kadının maruz kalmış olduğu ağır fiziksel saldırı sonrasında bununla ilgili hak arama özgürlüğünü kullanması, yargıya intikal ettirmesi süreci, hukuki yollara başvurması aslında şiddet gören bütün kadınların haykırışı. Bunu böyle okumak lazım. Onların bir irade beyanı. Kim olursa olsun bizim temel felsefemiz zaman, zemin, koşullar, konjonktür ne olursa olsun  şiddet gören herkes, her kadın hak arama özgürlüğünü kullansın. Kişisel olarak hukuki yollara başvursun. Sıla da burada bir öncü olsun, bir çığlık, bir haykırış olsun diye bugün bunu yaptık. Çünkü kamuoyunda 'keşke böyle bir adım atmasaydı' sözlerini duyuyorum. Bir sanatçı her şeyden önce bir kadının böylesine ağır fiziksel saldırıyı kabul etmesi hukuken, fiilen mümkün değil." diye konuştu.

"PAZARTESİ İTİBARİYLE ŞÜPHELİNİN İFADESİNE BAŞVURULACAKTIR"
Epözdemir, Ahmet Kural'ın 'Kolundan tutum, çektim' şeklindeki açıklamasının sorulması üzerine, "Bilimsel, istatistiksel verilere göre Avrupa'da, dünyada  en fazla dinlenen sanatçı Tarkan ve Sıla. Sıla zaten bütün Türkiye'de tanınan bilinen saygın, kıymetli bir sanatçı. Sıla hiç olmamış bir şiddet olayını varmış gibi gösterip, bunun merkezinde  mağdur olarak yer alacak ve buradan nemalanacak mı? Bu iddia hayatın olan akışını, mantık, fizik kurallarına aykırı. Sıla'nın buna ihtiyacı yok. Zaten konserlerine binlerce insan geliyor, Türkiye'de en fazla dinlenen sanatçı. Toplumun önemli ölçüde üzerinde uzlaşma kültürünü geliştirdiği kamuoyunun teveccühüne mashar olmuş birisi. Hiç böyle bir şey yokken Sıla gibi Türkiye'nin en tanınmış sanatçılarından bir tanesinin hayal ürünü kurgusal bir şekilde, böyle bir şey varmış gibi kendini duvardan duvara, her tarafını morarttı ve bunun üzerinde bir pirim mi elde etmeye çalışıyor. Böyle bir şey olabilir mi? Bu iddia kerametin kendinden menkul, hayatın olağan akışına, mantık, fizik kurallarına aykırı bir iddia. Hukuken, fiilen kabul edilemez mahiyette bir iddia. Eylemin nasıl olduğu bellidir. Adli Tıp Şube Müdürlüğü'nün raporu bellidir, sağlık raporu bellidir, müvekkilimizin ifadeleri bellidir. Olaya ilişkin basına yansıyanların dışında fotoğraflar var. Onlar bellidir. Hastane raporu da olayın hikayesi de çok net açık bir şekilde bellidir. Bugün de tanıklar dinlenecek. Kuvvet ve muhtemel pazartesi itibariyle şüphelinin ifadesine başvurulacaktır" şeklinde konuştu.

TANIKLAR İFADE VERDİ
Ünlü şarkıcı Sıla Gençoğlu'nun şoförü ve bir kadın savcıya ifade verdi. Tanıklar ifadelerinin ardından adliyeden ayrıldı. Tanıklar basın mensuplarının sorularını yanıtsız bıraktı. Sıla'nın avukatı Rezan Epzödemir, bugün olayla ilgili tanık dinletti. Sıla'nın şoförü ve bir kadın, tanık olarak soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesi Bürosu savcısına ifade verdi. İfadelerini veren tanıklar, adliyeden ayrıldı.

Tuğba Ekinci'den Sıla'yı döven Ahmet Kural'a destek!Tuğba Ekinci'den Sıla'yı döven Ahmet Kural'a destek!Tuğba Ekinci'den Sıla'yı döven Ahmet Kural'a destek!Tuğba Ekinci'den Sıla'yı döven Ahmet Kural'a destek!HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

Sıla'yı dövdüğü iddia edilen Ahmet Kural ifadeye çağrıldı

Naz Çekem Ahmet Kural'ın parmağını kırmasını anlattı meğer o anda... Naz Çekem Ahmet Kural'ın parmağını kırmasını anlattı meğer o anda... Naz Çekem Ahmet Kural'ın parmağını kırmasını anlattı meğer o anda... Naz Çekem Ahmet Kural'ın parmağını kırmasını anlattı meğer o anda... HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

ÖNCEKİ HABERLER
Milli Savunma Bakanlığı açıkladı PKK'ya ağır darbe
Milli Savunma Bakanlığı açıkladı PKK'ya ağır darbe
Mehmet Ali Erbil'in sağlık durumu hakkında yeni gelişme
Mehmet Ali Erbil'in sağlık durumu hakkında yeni gelişme
Genital bölge sorunlarına ameliyatsız çözüm nelerdir?
Genital bölge sorunlarına ameliyatsız çözüm nelerdir?
Önce helallik istedi sonra intihar etti
Önce helallik istedi sonra intihar etti
MHP, Kırıkkale’de ilk adayını açıkladı
MHP, Kırıkkale’de ilk adayını açıkladı
2022 maaşları ne zaman yatacak kasım ayında hangi gün?
2022 maaşları ne zaman yatacak kasım ayında hangi gün?
İBB Başkanı Uysal'dan göçük açıklaması
İBB Başkanı Uysal'dan göçük açıklaması
Tüpraş için ABD'den İran yaptırım muafiyati bekleniyor
Tüpraş için ABD'den İran yaptırım muafiyati bekleniyor
Ümraniye'de metro inşaatı yanındaki yol çöktü 2 kişi hayatını kaybetti
Ümraniye'de metro inşaatı yanındaki yol çöktü 2 kişi hayatını kaybetti
65 yaş maaşı ne zaman yatar kasım ayı ödeme günleri
65 yaş maaşı ne zaman yatar kasım ayı ödeme günleri