BIST 4.874
DOLAR 18,63
EURO 19,41
ALTIN 1.051,84
HABER /  MEDYA

Semih Öztürk Survivor'ın Erdoğan'ı mı? Acun Ilıcalı onu...

Psikoloji mezunu yazar Perihan Mağden'e göre Semih Öztürk Survivor adasının Erdoğan'ı... Survivor adası hakkında yazan Perihan Mağden, Acun Ilıcalı'yı da 'popüler kültür bakanı' yaptı.

Abone ol

Medyanın psikoloji kökenli yazarı Perihan Mağden Survivor adasına el attı. Perihan Mağden'in tespitleri ise Acun Ilıcalı ve Semih Öztürk hakkında oldu.

Perihan Mağden'e göre Survivor adasınan Erdoğan'ı Semih Öztürk... Acun Ilıcalı'yı da 'AK Parti'nin popüler kültür bakanı yapan' Perihan Mağden şunları yazdı;

(...)Acun Ilıcalı'nın Survivor'ında bizleri acı bir sürpriz bekliyor! Burdaki aslından kaçtığımız ''şeye'' orda yakalanıveriyoruz.

''Oh, gündemden bir nefes!'' derken sinirden nefessiz kalıyoruz. Zira adada bizi Tayyip amcasının miniskül bir kopyası bekliyor: Huzursuzluğunuzda Semih Öztürk!

Acun Ilıcalı maharetle bu korkunç irritanı adaya yarışmacı olarak yerleştirmiş meğer. Ayrıca amcasının modeli, Gönüllüler arasında her hafta birinci çıkıyor! Halk onu seçiyor. Yani onu adadan yollamanın, kurtulmanın imkan ve ihtimali yok.

Bu denli pis ''oynayan'', amcasının tüm taktiklerini uygulayarak halkının teveccühlerini her hafta kazanan Semih, sinirlerimizi lime lime lime etmeyi başarıyor. Ağır çekim çenesi bi dakka kapanmıyor. Semih sayesinde anlıyoruz ve biliyoruz ki; bize kaçıp kurtuluş yok!

SEMİH HEP KALMIŞ...

Sağolsun; Acun Ilıcalı'nın başarılı implantı sayesinde, bu memlekette sürekli NELERE maruz kaldığımızı / kalacağımızı unutmanın, bir nefesçik olsun dahi almamızın imkansızlığını, yüzümüze gözümüze yiyoruz.

Semih bir yıl boyunca yarıştığı Ütopya'nın (1 başka Acun Ilıcalı eseri) ikincisiymiş. Meğer. O yarışmadan kimler kimler gitmiş; ama Semih hep kalmış. Hep başa yarışmış.

Ben Ütopya'yı hiç izlemediğim için, Semih'i Google'ladığım anda o yarışmadaki Masturbasyon Skandalının kahramanı olarak çıktı karşıma!

SEMİH ÖZTÜRK MASTÜRBASYON SKANDALI

Orda bir yarışmacı kızla feci yakınlaşıyor (halen de sevgilisiymiş o kız) ikisi bir koltuktayken harbiden ''Aaa, herif resmen 31 çekiyor!'' dedirten görüntüleri ortalığa saçılıyor.

İlginçtir (Ilıcalı productions!) milli televizyonumuzdaki bu skandalda yer yerinden oynamıyor.

Feci bi öz-savunma usstası olan Semih baygın ve bayıltan üslubuyla kendini savunuyor, Acun Ağbisi ona inanıyor ve Semih hayran kitlesinin gönüllerine (bu vakasıyla da olsa gerek!) taht kuruyor.

32, 33, 34- yürrü Semih! Denilmiş olsa gerek. Vazgeçilemiyor bu oy ve reyting makinesinden.

SEMİH ÖZTÜRK'Ü GOOGLE'DA ARATTI

Semih'i Google'lamak zorunda kaldım; zira sürekli ''Semih Öztürk şudur! Semih Öztürk budur!'' diye atıp tutup çok mühim ve meşhur biriymiş gibi davranıyor.

Kıskanıldığını, altının oyulduğunu, mücadeleden yıldırılamayacağını ilan etmelere doymak bilmiyor.

Ele güne karşı yapayalnız tiyatrosu. Semih'in Semih'den başka dostu yok dünyada. Stratejik derinsizliğinde (yancıları hep dibinde ama) bir asil başına! Sanırsınız Ertuğrul Özkök'ün veliaht prensi! Sanki Aydın Doğan kapıp Semih'i; E. Özkök'ten beri tammm doldurulamayan Melanet Boşluğunu onla dolduruyor, dolduracak.

Zira çok ünlüymüş, mühimmiş, herkes onu kıskanıyormuş, ününden kuduruyormuş sanrılarıyla kavrulan Semih'de fizik de yok, müzik de.

Marmara Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunuymuş! Ama birbirine yakın şehla gözleri (şaşı demeyelim), hafif kambur duruşu, çakma hamasi çeyrek lümpen yavaştan yavaştan konuşma stiliyle Semih burda ve dünya piyasasında tek bir rolde oynayabilir. Düşünüp taşınıp anca bulabiliyorum. O da, Dimitri Karamazov'un dövdüğü sefih adam rolü: Hani İlyuşa'nın babası. Bir temiz dövülen adam rolü, Dostoyevski tarafından Semih'e (mi) yazılmış yani.

Onun dışında oynayacağı başka bir rol olmadığından olsa gerek, Semih bir yılını mı ne, Ütopya yarışma mekanında geçirmiş. Birkaç ayını da Survivor adasında geçirdi, geçirecek. Atamazsın Semih'i girdiği bünyeden. Onun işi bu yani: kıl olmak. Kıl etmek. Geçimini inatçı geçimsizliğiyle temin etmek. Semih'in alameti farikası, haksızken haklıymış GİBİ yapmak esasında.

Haklıyken haksız çıkmanın adaletsizliğiyle, her Allahın günü unufak edildiğimiz bu ülkede; Semih yüzsüz ve arsız külliyen haksızların, öyleyken haklıymış pozunu iffetsizce takınanların şansız bayrağını dalgalandırıyor.

SURVİVOR AJAN PROVOKATÖRÜ

Semih ajan provokatörlüğün el kitabını her gün yeniden yazıyor bu arada! Hiç durmayan ağır çekim çenesiyle millete demediği laf, sokmadığı an yok. Yarı siyahi bir yarışmacı olan Efecan'a günlerce Çitlenbik diye hitap etti, elemek için ismini Efecik diye yazdı mesela.

Dünyanın en efendi yarışmacısı olan Gizem Memiç'e ''Şehvetli'' lakabını taktı! Diğer yarışmacılara Obur, Tembel, Sinsi, Öfkeli lakaplarını takarken! Yani Semih'in sözel saldırganlığının ve pis irritanlığının sonu gelmeyecek, gelmiyor.

YANCISI TUHAF KADIN 'GİZEM KERİMOĞLU'

Dokunulmazlık yarışlarında yancısı Tuhaf Kadın'la birlikte kıllık olsun diye (Survivor tarihinde bir ilkmiş) yarışmıyor. Gıcık gıcık oturup fısır fısır takım arkadaşlarına bok atıyorlar. Yarışlar esnasında dahi münafıklık ve sinir bozuculuk düğmesini 1 an olsun kapatmıyor Semih. Aksine.

Ama hayranlarına göre o onurunu, gururunu koruyan bir kahraman! Müdafaada bi aslan! Tapmalara doyamadıkları pek zeki, çevik ve duruşlu bi süper insan!!

Birinci olduğunda korkunç nasyonalist bir şiir okudu. Arif Nihat Asya'nın ''Bayrak'' şiiriymiş.

''Bayram değil, seyran değil; bu nasyonalist bizi niye öptü'' dememize kalmadı-

Meğer, rol modeli Tayyip Amcası (Semih diğer yarışmacıların amcası olduğunu iddia ediyor zira ikide bibuçukta) stat açılışında Bursaspor'a okumuş bu kıymetli şiiri!

Semih de Bursalı. Hem ordan, hem Tayyibistlerden gelecek oyları çarpacak yani. Böyle de 1 Şark kurnazı!

SEMİH HAYRANLARI HASTALARI...

(...) Peki ya Semih'in; onun ve modelinin önüne habire yatmaktan imtina etmeyen hassstaları? Hayranları?

Şakşakçıları? Zafere taşıyıcıları?

O kadar çok ve o kadar körlüklerine adanmışlar ki-

Yanmışız biz.

Survivor adasında da hakikat müptelalarına huzur, rahat yok yani.