BIST 1.325
DOLAR 7,82
EURO 9,44
ALTIN 456,72
HABER /  GÜNCEL

Şehit Altuğ Verdi'nin yerine Nurettin Gökduman emniyet müdürü atandı

RİZE'de makamında uğradığı silahlı saldırıda şehit olan İl Emniyet Müdürü Altuğ Verdi'nin (46) yerine Osmaniye Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman (50) atandı.

Abone ol

RİZE İl Emniyet Müdürü Altuğ Verdi makamında silahlı saldırıya uğramıştı. İl Emniyet Müdürü Altuğ Verdi'nin şehit olduğu, Personel Şube Müdürü Ercan Polat ile koruma polisi Yiğitcan Köksal'ın yaralandığı saldırıyla ilgili soruşturma sürdürülürken, Altuğ Verdi'nin yerine de yeni atama yapıldı. Resmi Gazete'de, 9 ilde yapılan emniyet müdürü atamalarına göre, makamında uğradığı silahlı saldırıda şehit olan Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi'nin yerine, Osmaniye Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman'ın, atandığı belirtildi.

Ne olmuştu?
Tayin isteğine olumsuz yanıt alan trafik polisi İsmail Hakkı Sarıcaoğlu (35), görüştüğü Emniyet Müdürü Altuğ Verdi’nin makam odasından çıktıktan sonra silahını alarak yeniden makama yöneldi. Saldırgan, Personel Şube Müdürü Ercan Polat ile Emniyet Müdürü Altuğ Verdi’yi tabancayla ateş ederek yaraladı. Makama giren koruma polisi Yiğit Can Köksal, kendisini de yaralayan Sarıcaoğlu’nu ayağından vurarak etkisiz hale getirdi. Hastaneye kaldırılan Emniyet Müdürü Altuğ Verdi şehit oldu, Personel Şube Müdürü Ercan Polat ile koruma polisi Yiğit Can Köksal’ın ise tedavileri sürüyor. Olaydan sonra gözaltına alınan saldırgan polis memuru İsmail Hakkı Sarıcaoğlu ise tutuklandı.

3 ilin valisi 9 ilin emniyet müdürü değişti

ÖNCEKİ HABERLER
Eşini bıçaklayıp, çekiçle öldürmüştü! Nedeni ortaya çıktı
AUZEF sonuçları OYS giriş sonuç sayfası 1. dönem sorgulama
Oppo'dan Apple ve Samsung'a rakip olacak sesli asistan uygulaması
İstanbul Havalimanı'nda yeni seferler başlıyor
Dilipak: Milli Piyango parasıyla, genelev vergisiyle imamlara maaş ödeniyor
Sokağa çıkma yasağı genelgesi 1 Aralık bugün saat kaçta başlıyor?
Yorumlar