BIST 118.913
DOLAR 6,86
EURO 7,79
ALTIN 400,23
HABER /  GÜNCEL

Sedat Peker'den Can Dündar'a olay 'idam' mesajı

Sedat Peker'in yeni açıklamasının hedefi bu kez Can Dündar oldu. Daha önce akademisyenler bildirisi nedeniyle bilim dünyasını hedef alan Sedat Peker, Can Dündar'ı 'idamla' tehdit etti.

Abone ol

'Çıkar amaçlı suç örgütü kurmak ve yönetmekten' hükümlü Sedat Peker, Can Dündar'ın iki gün önce yazdığı yazıya yanıt verdi. 

Akademisyenler bildirisine imza veren hocalara 'kanınızda duş alacağız' dediği  için hakkında soruşturma açılan Sedat Peker, bu kez Can Dündar'ı işaret ederek, "Yatın kalkın Erdoğan'a dua edin" dedi ve ekledi:

"Benim gibi düşünen biri cumhurbaşkanı olursa ilk işi idamın geri getirilmesi, ikinci işiyse sizlerin asılması olacaktır."

DÜNDAR'IN YAZISINA CEVAP VERDİ

Dündar iki gün önce köşesinde "Keşke katil olsaymışız. Sadece kalemi ele alıp yazı yazdığımız, haber yaptığımız için tutukluyuz ve iki kez müebbet (yetmedi 30 yıl da bonus) cezamız isteniyor ya… Kimler tutuksuz yargılanıyor, diye merak ettim" diyerek Peker'i işaret etmişti.

Bugün kişisel internet sitesinde Dündar'ı hedef alan Peker, Bayırbucak Türkmenlerine giden TIR'ların durdurulması nedeniyle binlerce bebek ve çocuğun şehit olduğunu savunarak şunları kaleme aldı:

"Senin gibi paralel yapının diğer sadık maşaları bile benim için en fazla suç örgütü lideridir diye bildiler. Sen ise vatan hainliğiden yargılanan birisin. Yani ülkene, milletine, tüm kutsal değerlerine ihanet etmekten yargılanıyorsun. Benim ismimin herhangi bir kriminal suçluyla karşılaştırılmasına belki tahammül edebilirim. Ancak vatan hainliğinden yargılanan birisiyle kıyaslanmayı hiç kusura bakma ama kendime zul kabul ederim."

BANA MEDYA KURDURTMAYIN!

Dündar nezdinde gazetecilere de tehditler savurmaktan geri durmayan Peker, "Sizi kibar bir şekilde uyarmak istiyorum. Bana karşı adil olmayan bu davranışlarınıza devam ederseniz; bu işin sonunda benide basın sektörüne çok hızlı bir şekilde dahil ettirirsiniz. Sadece kişisel sayfalarımla bile sizinle baş edebiliyorken, bir de büyük bir basın grubu oluşturarak sizi nasıl rezil edeceğimi isterseniz bence bir daha düşünün" dedi.

İDAMLA TEHDİT ETTİ

Mafya lideri Dündar'ı ve MİT TIR'ları operasyonunda adı geçenleri de asmakla tehdit etti. Peker şöyle yazdı:

"Çünkü benim gibi düşünen on milyonlarca insandan bir tanesicumhurbaşkanı olursa ilk işi idamın geri getirilmesi, ikinci işiyse Bayırbucak'ta şehit olan çocuklara ve bebeklere misilleme olarak sizlerin asılması olacaktır."

ÖNCEKİ HABERLER
Bülent Arınç'tan açıklama! Farkında mısınız?
Asansör faciası 24. kattan yere çakıldılar
Rusya'dan son hava sahası ihlali sonrası şok adım
Kurtlar Vadisi'nden hayranlarına sürpriz! Yenisi geliyor
Nazım'ın evinde Vera'nın sofrasındaki anılar kitap oldu!
Dünya genelinde koronavirüs bilançosu! Can kaybı artıyor
Yorumlar 31 yorum