HABER /  GÜNCEL

Seçime kan bulaştı! İYİ Parti ilçe başkanı öldürüldü...

ERZURUM'un Karaçoban İlçesi'nde oy kullanma işlemi sürerken çıkan tartışmada İYİ Parti İlçe Başkanı Mehmet Sıddık Durmaz ile birlikte 2 kişi öldürüldü...

TÜRKİYE cumhurbaşkanı ve milletvekillerini seçmek için sandık başına giderken Erzurum'un Karaçoban ilçesinde sandığa kan bulaştı. İYİ Parti Erzurum Karaçoban İlçe Başkanı Mehmet Sıddık Durmaz, Kopal Mahallesi'nde yer alan İMKB Ortaokulu'nda oy kullanma sırasında çıkan silahlı çatışmada hayatını kaybetti.

ARALARINDA KAN DAVASI VARMIŞ... Erzurum'un Karaçoban ilçesi Kopal Mahallesi'nde öğleden sonra, aralarında kan davası bulunan Durmaz ve Yazan ailelerinin fertleri, oy kullanmak üzere geldikleri okulun bahçesinde karşılaştı. Çıkan tartışma kısa sürede silahlı çatışmaya dönüştü.

3 ÖLÜ 3 YARALI... Okulda ve bahçesinde büyük panik yaşanırken, ortalık savaş alanına döndü. Olayda İYİ Parti İlçe Başkanı Mehmet Sıddık Durmaz ile Yazan Ailesi'nden henüz kimliği öğrenilemeyen 1 kişi öldü, 3 kişi de yaralandı. Bölgeye çok sayıda polis ekibi sevk edilirken, ilçede geniş güvenlik önlemleri alındı. Olayla ilgili açıklama yapan İYİ Parti İl Başkanı İbrahim Dumlu şunları söyledi:

İKİ AİLE DE AŞİRET... "İlçe başkanımız ile karşı taraf husumetli. Oy kullanma sırasında okul önünde karşı karşıya geliyorlar. Çatışma başlıyor. Karşı taraftan da ölen var bizim ilçe başkanımız da rahmetli oluyor. Şu an ölü sayısı 2. İlçe başkanının cenazesi otopsi için Erzurum'a getirildi. İki aile de büyük aileler, aşiret. İlçede geniş güvenlik önlemi var.

4 YIL ÖNCE DE BABASI ÖLDÜRÜLMÜŞ... 4 yıl önce karşı taraf ilçe başkanının babasını vurup, rahmetli etmiş. Ondan dolayı husumet var. Bu husumetten dolayı devlet bunları başka bir tarafa yerleştiriyor. Oy için bunlar tekrar bir araya gelmiş. Çatışma çıkıyor. Başkanımız 50 yaşlarında evli, çocukları var."

ÖNCEKİ HABERLER
Mahsun Kırmızıgül'den çarpıcı seçim mesajı!
Seçim canlı anlık oy sonuçları AKP - CHP-HDP oy oranı
Esed'den kimyasal silah yalanı! Hepsini imha etmiş...
İstanbul Milletvekilleri 27. dönem 2018 İstanbul Seçim Sonucu
Tekirdağ Milletvekilleri 27. dönem 2018 Tekirdağ Seçim Sonucu
5 Ocak sigara fiyatları zam mı geliyor yeni sigara fiyat listesi
Yorumlar 1 yorum