BIST 9.645
DOLAR 32,58
EURO 34,91
ALTIN 2.434,16
HABER /  SEÇİM

Seçim sonuçlarına HDP'den ilk yorum!

Ankara 1. bölgeden milletvekili olarak Meclis'e giren Sırrı Süreyya Önder seçim sonuçları hakkında açıklama yaptı.

Abone ol

Ankara 1. bölgeden milletvekili olarak Meclis'e giren Sırrı Süreyya Önder seçim sonuçları hakkında açıklama yaptı. Sırrı Süreyya halkı iki konuda uyardı.

Sırrı Süreyya Önder'in seçim sonucu açıklaması...

Esas açıklamayı eş genel başkanlarımız yapacak. Ama şu an itibariyle 80 milletvekilliği gibi bir sayıyla meclise girmenin eşiğinde bulunuyoruz. Bu sonuçlar hoyratlığa karşı demokrasinin, zulme karşı özgürlüğün, şımarıklığa karşı tevazunun savaşa karşı barışın zaferidir. Bütün Türkiye’ye hayırlı uğurlu olsun.

HDP BARAJI GEÇTİ Mİ? SON SEÇİM SONUCU DURUMU

2 RİCAMIZ VAR

İki tane ricamız var. Bir, partimiz bugün kesinlikle bir kutlama yapmayacak. Bunda büyük bir tevazu ve ölçülü bir sevinçle bu sonucu provoke etmek isteyenlerine eline malzeme vermememiz gerekiyor. Bu bütün yurttaşlarımızdan en önemli ricamızdır. Bir diğer ricamız, il ilçe seçim kurullarını son sonuç açıklanana kadar hiçbir görevlimizin terk etmemesi gerçeğidir. Tekrar bu sonuç bu ülkede barışa özgürlüğe adalete ve demokrasiye hizmet etsin diyorum. bütün yurttaşlarımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.

Bizim aldığımız oyda, bize emanet edilen oylar olduğu gerçeğini çok iyi biliyoruz ve hiç aklımızdan çıkarmayacağız. Bize emanet oy veren bütün yurttaşlara da bunun teminatını veriyoruz. Sağ olsunlar, var olsunlar.

DEMİRTAL HDP'LİLERİ UYARDI

Twitter hesabından açıklama yapan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Lütfen hiçbir arkadaşımız görev yerini terk etmesin. Kutlamalar için sokağa çıkılmasın. Sevinmeyi hepiniz hak ediyorsunuz ama henüz değil" dedi. .