BIST 5.096
DOLAR 18,80
EURO 20,43
ALTIN 1.163,15
HABER /  GÜNCEL

Seçim gecesi ortadan kaybolmuştu! Akşener ilk kez konuştu

Büyük iddia ile girdiği cumhurbaşkanlığı seçiminde Selahattin Demirtaş'ın bile gerisinde kalınca ortadan kaybolan İYİ Parti lideri Meral Akşener, konuştu. Genel Başkanlık'tan istifa edecek mi? YSK önüne neden gitmedi?..

Abone ol

24 Haziran seçimlerine çok iddialı giren ancak cumhurbaşkanlığı seçimi yarışında tutuklu HDP adayı Selahattin Demirtaş'ın bile gerisinde kalan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, aldığı ağır yenilginin ardından ilk kez açıklama yapacak. İYİ Parti açıklamanın saat 11.00'de yapılacağını duyurmuştu. Toplantı uzadı ve Akşener beklenen açıklamasını saat 13.00'te yaptı. Genel Başkanlığının devam edeceğini belirten Akşener, seçim gecesi YSK'nın önüne gitmeme nedeninin de Muharrem İnce ve CHP yönetiminin yaptığı açıklamalar olduğunu söyledi.

İşte Akşener'in açıklamasından satır başları...

- Seçim sonuçlarının ortaya çıkardığı tabloyu arkadaşlarımızın önüne koydum ve değerlendirme yaptık.

- Partimizin en yetkili organı olan Genel İdare Kurulumuzun kararı; bütün zor şartlar imkânsızlıklar içerisinde alınan bu sonucun ülkemiz ve milletimizin geleceğe olan umudunu arttıran bir büyük kazanım olduğu yönündedir.

- Genel İdare Kurulumuz ülkemiz siyasetinin merkezine yerleşmiş olan İYİ Parti'nin benim genel başkanlığımda yola devamının arkasında olduklarını güçlü bir şekilde belirtmişlerdir. Kendilerine bu güvenleri için teşekkür ederim.

- Grubumuz ile birlikte daha güçlü daha görünür bir mücadele vermekte kararlıyız. İYİ Parti, merkez parti eksiliğini girdiği ilk seçimde gidermiştir.

- Artık TBMM'deyiz ve orada etkin bir mücadele vereceğiz...

- Milletimize verdiğimiz sözü yerine getireceğiz...

MUHARREM İNCE'YE 'AZ OY ALDI' CEVABI...

- (Muharrem İnce'nin "beklediğimden az oy aldılar" sözleri için) 100 yıllık CHP yüzde 22 oy aldı, 50 yıllık MHP yüzde 11 oy aldı, AK Parti devletin tüm imkanlarıyla yüzde 41 oy aldı, Kürt siyasetinin temsilcisi HDP yüzde 11 oy aldı. Devletten tek kuruş almadan 8 ay önce kurulan 8 aylık İYİ Parti yüzde 10 oy aldı. Bu çerçevede baktığımız zaman İnce'nin sözlerine, fikrine katılmıyorum...

YSK'NIN ÖNÜNE NİYE GİTMEDİ?

- O gece sayın İnce ve CHP temsilcileri Sayın Erdoğan'ın kazandığını ilan ettiler. Gerilime neden olacak bir durumun olmadığını duyurdular. O sebeple ben de YSK'nın önüne gitmedim...

O GECE TEHDİT EDİLDİ Mİ?..

- Benim siyasi hayatım ortada. Bana tehdit yapılamayacağı da ortada. O Gece saat 01:30'a kadar seçim sonuçlarını takip ettim Genel Merkez'de. O gece ne bir telefon aldım ne de ziyaretçim oldu. Böyle bir tehdidi aklından geçirebilecek kimse yok bu dünyada...

GENEL BAŞKANLIĞI BIRAKACAK MI?..

- Ben bütün kararları ve politikayı parti yönetimindeki arkadaşlarımla aldım. Genel Başkanlığım devam edecek...