HABER /  GÜNCEL

CHP Milletvekilleri 27. dönem son listesi Maraş'ta sürpriz değişiklik

CHP milletvekillerine bir yeni isim daha katıldı. Kahramanmaraş'ta İYİ Parti'nin aldığı milletvekili yurt dışı oyları ile CHP'ye geçti. İşte 27. Dönem CHP milletvekilleri son isim listesi:

27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nin kesin olmayan sonuçları belli oldu. Yurt dışı oy dağılımı ile Kahramanmaraş'ta İYİ Partinin aldığı millvekili CHP'ye geçti.

Kahramanmaraş'ta 661 bin 205 seçmenin oy kullandığı seçimde 8 milletvekilinden 6'sını AK Parti, birer de MHP ve İYİ Parti almıştı. Yurt dışı oyların dağılımının ardından milletvekili tablosu İYİ Parti ve CHP arasında değişkenlik gösterdi. Bu sonucun ardından CHP milletvekili adayı Ali Öztunç, TBMM'ye girmeye hak kazandı.

CHP milletvekilleri: Kasım 2015 seçimlerinde aralarında İstanbul ve İzmir'in de olduğu 38 ilde çıkardığı milletvekili sayısını koruyan CHP, bu seçimde kesin olmayan sonuçlara göre toplam 146 milletvekilliği kazandı. 24 Haziran seçimleri ile CHP, hiç milletvekili çıkaramadığı yerlerde temsil edilme şansına sahip olurken, il olduktan sonra hiç milletvekili çıkaramadığı Karabük'te milletvekili çıkardı. Karabük'te Hüseyin Avni Aksoy CHP'den seçildi.

CHP, 12 Eylül 1980'den sonra milletvekili çıkaramadığı Elazığ, Nevşehir ve Kütahya gibi yerlerde de temsil hakkı elde etti. Geçtiğimiz seçimlerde Kemal Kılıçdaroğlu'nun memleketi Tunceli'den milletvekili olan Gürsel Erol, bu kez Elazığ'dan CHP'ye milletvekilliği kazandırdı. CHP, Nevşehir'de Faruk Sarı Aslan, Kütahya'da ise Ali Fazıl Kasap ile milletvekilliği kazandı. 

Adıyaman, Karaman, Kırıkkale, Kastamonu, Şanlıurfa ve Yozgat'ta en son 22. Dönem'de milletvekili çıkaran CHP, 24 Haziran seçimleri ve "Millet İttifakı" ile tekrar Mecliste temsil edilebilecek. Adıyaman'da Abdurrahman Tutdere, Karaman'da İsmail Atakan Ünver, Kastamonu'da Hasan Baltacı, Şanlıurfa'da Aziz Aydınlık, Yozgat'ta ise Ali Keven CHP'nin yeni milletvekilleri oldu. 

CHP'nin yeni milletvekilleri kimler oldu?
Aralarında Ergenekon davasında yargılanan kara pilot teğmen Mehmet Ali Çelebi ile eski DİSK Genel Başkanı Kani Beko'nun da bulunduğu yeni isimler de CHP listelerinden Meclise girdi. 

Çelebi ve Beko, İzmir 1. Bölge Milletvekilleri olurken, KHK ile ihraç edilen Anayasa Profesörü İbrahim Kaboğlu, Genel Başkan Yardımcısı Fethi Açıkel, Avukat Sera Kadıgil ve eski CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Yunus Emre, İstanbul'dan milletvekili seçildi. Eski başbakan yardımcılarından Abdüllatif Şener, CHP'nin Konya milletvekili oldu.   

Saadet Partisinin CHP'ye önerdiği isimlerden Cihangir İslam ve Hüseyin Emre Bağce İstanbul'dan, Abdülkadir Karaduman ise Konya'dan CHP milletvekili oldu. CHP'nin MİT tırları davası kapsamında tutuklanan İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu, İstanbul 2. Bölge 1. sıradan yeniden seçildi. Eski büyükelçilerden ve CHP'nin genel başkan yardımcılarından Ahmet Ünal Çeviköz de İstanbul'dan yeni seçilen isim oldu. 

2018 seçiminde meclise giren yeni milletvekilleri partilere ve illere göre tam isim listesi şöyle:

ADANA Milletvekilleri isim listesi : AK Parti milletvekilleri : 1- Jülide Sarıeroğlu, 2- Tamer Dağlı, 3- Mehmet Şükrü Erdinç, 4- Ahmet Zenbilci
5- Abdullah Doğru

MHP Adana Milletvekilleri : 1- Muharrem Varlı, 2- Ayşe Sibel Ersoy
CHP Adana milletvekilleri : 1- Ayhan Barut, 2- Orhan Sümer, 3-Müzeyyen Şevkin, 4- Burhanettin Bulut

İYİ Parti Adana milletvekilleri : 1- İsmail Koncuk, 2- Mehmet Metanet, Çulhaoğlu, HDP Adana milletvekilleri 1- Tülay Hatımoğulları Oruç
2- Kemal Peköz

ADIYAMAN AK Parti Milletvekilleri : 1- Ahmet Aydın 2- İbrahim Halil Fırat 3- Muhammed Fatih Toprak 4- Yakup Taş
CHP Milletvekilleri : 1- Abdurrahman Tutdere

AFYONKARAHİSAR AK Parti Milletvekilleri : 1- Veysel Eroğlu 2- Ali Özkaya 3- İbrahim Yurdunuseven
MHP Milletvekilleri : 1- Mehmet Taytak CHP 1- Burcu Köksal
İYİ Parti Milletvekilleri : 1- Gültekin Uysal

AĞRI AK Parti Milletvekilleri : 1- Ekrem Çelebi
HDP Milletvekilleri : 1- Berdan Öztürk 2- Dirayet Dilan Taşdemir 3-Abdullah Koç

AMASYA AK Parti Milletvekilleri : 1- Mustafa Levent Karahocagil
2- Hasan Çilez
CHP Milletvekilleri : 1- Mustafa Tuncer

ANKARA 1. Bölge AK Parti Milletvekilleri : 1- Yıldırım Tuğrul Türkeş 2-Fatih Şahin 3- Yalçın Akdoğan 4- Ali İhsan Arslan
MHP Milletvekilleri : 1- Mevlüt Karakaya
CHP Milletvekilleri : 1- Tekin Bingöl 2- Levent Gök 3- Ali Haydar Hakverdi 4- Bülent Kuşoğlu 5- Gamze Taşcıer
İYİ Parti Milletvekilleri : 1- Koray Aydın 2- İbrahim Halil Oral
HDP Milletvekilleri : 1- Filiz Kerestecioğlu Demir

ANKARA 2. Bölge AK Parti : 1- Mustafa Destici 2- Lütfiye Selva Çam
3- Emrullah İşler 4- Orhan Yegin 5- Arife Polat Düzgün 6- Zeynep Yıldız
MHP Milletvekilleri : 1- Sadir Durmaz 2- Nevin Taşlıçay
CHP Milletvekilleri : 1- Murat Emir 2- Yıldırım Kaya
İYİ Parti Milletvekilleri : 1- Şenol Bal

ANKARA 3. Bölge AK Parti Milletvekilleri : 1- Mehmet Naci Bostancı
2- Asuman Erdoğan 3- Nevzat Ceylan 4- Barış Aydın 5- Hacı Turan
MHP Milletvekilleri : 1- Yaşar Yıldırım 2- Erkan Haberal
CHP Milletvekilleri : 1- Ahmet Haluk Koç 2- Nihat Yeşil 3- Servet Ünsal
İYİ Parti Milletvekilleri : 1- Durmuş Yılmaz 2- Ayhan Altıntaş

ANTALYA AK Parti Milletvekilleri : 1- Mevlüt Çavuşoğlu 2- Mustafa Köse 3- Sena Nur Çelik 4- İbrahim Aydın 5- Atay Uslu 6- Kemal Çelik
MHP Milletvekilleri : 1- Abdurrahman Başkan
CHP Milletvekilleri : 1- Deniz Baykal 2- Çetin Osman Budak 3- Rafet Zeybek 4- Aydın Özer 5- Cavit Arı
İyi Parti Milletvekilleri: 1- Feridun Bahşi 2- Hasan Subaşı 3- Tuba Vural Çokal
HDP Milletvekilleri: 1- Kemal Bülbül

ARTVİN AK Parti Milletvekilleri : 1- Ertunç Erkan Balta
CHP Milletvekilleri : 1- Uğur Bayraktutan

AYDIN AK Parti  Milletvekilleri : 1- Mustafa Savaş 2- Bekir Kuvvet Erim
3- Metin Yavuz
MHP Milletvekilleri : 1- Deniz Depboylu
CHP Milletvekilleri : 1- Bülent Tezcan 2- Hüseyin Yıldız 3- Süleyman Bülbül
İYİ Parti Milletvekilleri : 1- Aydın Adnan Sezgin

BALIKESİR AK Parti : 1- Adil Çelik 2- Belgin Uygur 3- Yavuz Subaşı
4- Mustafa Canbey 5- Pakize Mutlu Aydemir
CHP : 1- Ahmet Akın 2- Fikret Şahin 3- Ensar Aytekin
İYİ Parti : 1- İsmail Ok

BİLECİK AK Parti : 1- Selim Yağcı
CHP Milletvekilleri : 1- Yaşar Tüzün

BİNGÖL AK Parti Milletvekilleri : 1- Cevdet Yılmaz 2- Feyzi Berdibek
HDP Milletvekilleri : 1- Erdal Aydemir

BİTLİS AK Parti Milletvekilleri : 1- Cemal Taşar 2- Vahit Kiler
HDP Milletvekilleri : 1- Mahmut Celadet Gaydalı

BOLU AK Parti  Milletvekilleri : 1- Arzu Aydın 2- Fehmi Küpçü
CHP Milletvekilleri : 1- Tanju Özcan

BURDUR AK Parti Milletvekilleri : 1- Bayram Özçelik 2- Yasin Uğur
CHP Milletvekilleri : 1- Mehmet Göker

BURSA 1. Bölge AK Parti Milletvekilleri : 1- Hakan Çavuşoğlu
2-Mustafa Esgin 3- Refik Özen 4- Emine Yavuz Gözgeç 5- Ahmet Kılıç
MHP Milletvekilleri : 1- İsmet Büyükataman
CHP Milletvekilleri : 1- Lale Karabıyık 2- Erkan Aydın 3- Nurhayat Altaca Kayışoğlu
İYİ Parti Milletvekilleri : 1- İsmail Tatlıoğlu

BURSA 2. Bölge AK Parti Milletvekilleri : 1- Efkan Ala 2- Osman Mesten
3- Vildan Yılmaz Gürel 4- Zafer Işık 5- Muhammet Müfit Aydın 6- Atilla Ödünç
MHP Milletvekilleri : 1- Mustafa Hidayet Vahapoğlu
CHP Milletvekilleri : 1- Orhan Sarıbal 2- Yüksel Özkan
İYİ Parti Milletvekilleri : 1- Ahmet Kamil Erozan

ÇANAKKALE AK Parti Milletvekilleri : 1- Bülent Turan 2- Jülide İskenderoğlu
CHP Milletvekilleri : 1- Muharrem Erkek 2- Özgür Ceylan

ÇANKIRI AK Parti Milletvekilleri : 1- Muhammet Emin Akbaşoğlu 2- Salim Çivitcioğlu

ÇORUM AK Parti Milletvekilleri : 1- Ahmet Sami Ceylan 2- Oğuzhan Kaya 3- Erol Kavuncu
CHP Milletvekilleri : 1- Tufan Köse

DENİZLİ AK Parti Milletvekilleri : 1- Cahit Özkan 2- Şahin Tin 3- Ahmet Yıldız 4- Nilgün Ök
CHP Milletvekilleri : 1- Gülizar Biçer Karaca 2- Kazım Arslan 3- Haşim Teoman Sancar
İYİ Parti Milletvekilleri : 1- Yasin Öztürk

DİYARBAKIR AK Parti Milletvekilleri : 1- Mehmet Mehdi Eker 2- Ebubekir Bal 3- Oya Eronat
HDP Milletvekilleri : 1- Adnan Selçuk Mızraklı 2- Salihe Aydeniz 3- İmam Taşçıer 4- Remziye Tosun 5- Hişyar Özsoy 6- Semra Güzel 7- Garo Paylan 8- Dersim Dağ 9- Musa Farisoğulları

EDİRNE AK Parti Milletvekilleri : 1- Fatma Aksal
CHP Milletvekilleri : 1- Okan Gaytancıoğlu 2- Erdin Bircan
İYİ Parti Milletvekilleri : 1- Orhan Çakırlar

ELAZIĞ AK Parti Milletvekilleri : 1- Metin Bulut 2- Sermin Balık 3- Zülfü Tolga Ağar 4- Zülfü Demirbağ
CHP Milletvekilleri : 1- Gürsel Erol

ERZİNCAN AK Parti  Milletvekilleri : 1- Süleyman Karaman 2- Burhan Çakır

ERZURUM AK Parti  Milletvekilleri : 1- Recep Akdağ 2- Zehra  Taşkesenlioğlu 3- Selami Altınok 4- İbrahim Aydemir
MHP Milletvekilleri : 1- Kamil Aydın
İYİ Parti Milletvekilleri : 1- Muhammet Naci Cinisli

ESKİŞEHİR AK Parti Milletvekilleri : 1- Nabi Avcı 2- Harun Karacan
3- Emine Nur Günay
MHP Milletvekilleri : 1- Metin Nurullah Sazak
CHP Milletvekilleri : 1- Utku Çakırözer 2- Jale Nur Süllü
İYİ Parti Milletvekilleri : 1- Arslan Kabukcuoğlu

GAZİANTEP AK Parti Milletvekilleri : 1- Abdulhamit Gül 2- Ahmet Uzer
3- Mehmet Erdoğan 4- Abdullah Nejat Koçer 5- Derya Bakbak 6- Ali Şahin 7- Müslüm Yüksel 8- Mehmet Sait Kirazoğlu
MHP Milletvekilleri : 1- Ali Muhittin Taşdoğan 2- Sermet Atay
CHP Milletvekilleri : 1- Bayram Yılmazkaya 2- İrfan Kaplan
İYİ Parti Milletvekilleri : 1- İmam Hüseyin Filiz
HDP Milletvekilleri : 1- Mahmut Toğrul

GİRESUN AK Parti Milletvekilleri : 1- Cemal Öztürk 2- Kadir Aydın
3- Sabri Öztürk
CHP Milletvekilleri : 1- Necati Tığlı

GÜMÜŞHANE AK Parti Milletvekilleri : 1- Hacı Osman Akgül 2- Cihan Pektaş

HAKKARİ HDP Milletvekilleri : 1- Leyla Güven 2- Sait Dede 3- Özgür Zeydanoğlu

HATAY AK Parti Milletvekilleri : 1- Hacı Bayram Türkoğlu 2- Hüseyin Yayman 3- Abdulkadir Özel 4- Hüseyin Şanverdi
MHP Milletvekilleri : 1- Lütfi Kaşıkçı 2- İbrahim Gül
CHP Milletvekilleri : 1- Mehmet Güzelmansur 2- Suzan Şahin 3- Serkan Topal 4- İsmet Tokdemir
HDP Milletvekilleri : 1- Barış Atay Mengüllüoğlu

ISPARTA AK Parti Milletvekilleri : 1- Süreyya Sadi Bilgiç 2- Recep Özel
3- Mehmet Uğur Gökgöz
İYİ Parti Milletvekilleri : 1- Aylin Cesur

MERSİN AK Parti Milletvekilleri : 1- Lütfi Elvan 2- Ali Cumhur Taşkın
3- Zeynep Gül Yılmaz 4- Hacı Özkan
MHP Milletvekilleri : 1-Olcay Kılavuz 2-Baki Şimşek
CHP Milletvekilleri : 1- Cengiz Gökçel 2- Alpay Antmen 3- Ali Mahir Başarır
İYİ Parti Milletvekilleri : 1- Behiç Çelik 2- Zeki Hakan Sıdalı
HDP Milletvekilleri : 1- Fatma Kurtulan 2- Rıdvan Turan

İSTANBUL 1. Bölge AK Parti Milletvekilleri : 1- Berat Albayrak 2- Nurettin 3- Mustafa Ataş 4- Erol Kaya 5- Vedat Demiröz 6- Ravza Kavakcı Kan 7- Osman Boyraz 8- İsmet Uçma 9- Mihrimah Belma Satır 10- Ahmet Berat Çonkar 11- Hulusi Şentürk 12- Müşerref Pervin Tuba Durgut 13- Eyüp Özsoy 14- Serkan Bayram 15- Fatih Süleyman Denizolgun
MHP Milletvekilleri : 1- Edip Semih Yalçın 2- İzzet Ulvi Yönter
CHP Milletvekilleri : 1- İbrahim Özden Kaboğlu 2- Mehmet Akif Hamzaçebi 3- Gamze Akkuş İlgezdi 4- Onursal Adıgüzel 5- Fethi Açıkel
6- Gürsel Tekin 7- İlhan Kesici 8- Oğuz Kaan Salıcı 9- Mahmut Tanal
10- Saliha Sera Kadıgil Sütlü 11- Hüseyin Emre Bağce
İYİ Parti Milletvekilleri : 1- Hayrettin Nuhoğlu 2- Ahmet Çelik 3- Yavuz Ağıralioğlu
HDP Milletvekilleri : 1- Pervin Buldan 2- Musa Piroğlu 3- Erkan Baş
4- Erol Katırcıoğlu

İSTANBUL 2. Bölge AK Parti Milletvekilleri : 1- Süleyman Soylu 2-Fatma Betül Sayan Kaya 3- Volkan Bozkır 4- Abdullah Güler 5- Hasan Turan
6- Serap Yaşar 7- Aziz Babuşcu 8- Şirin Ünal 9- Canan Kalsın 10- Ahmet Hamdi Çamlı 11- Markar Eseyan 12- Mustafa Demir 13- İffet Polat
MHP Milletvekilleri : 1- Celal Adan 2- Cemal Çetin
CHP Milletvekilleri : 1- Kadri Enis Berberoğlu 2- Aykut Erdoğdu 3- Ahmet Ünal Çeviköz 4- Mustafa Sezgin Tanrıkulu 5- Yüksel Mansur Kılınç 6-Yunus Emre 7- Gökan Zeybek 8- Ali Şeker
İYİ Parti Milletvekilleri : 1- Ümit Özdağ 2- Fatih Mehmet Şeker
HDP Milletvekilleri : 1- Ahmet Şık 2- Oya Ersoy 3- Hüda Kaya

İSTANBUL 3. Bölge AK Parti Milletvekilleri : 1- Numan Kurtulmuş 2-Mehmet Muş 3- Akif Çağatay Kılıç 4- Mehmet Doğan Kubat 5- Tülay Kaynarca 6- Halis Dalkılıç 7- Emine Sare Aydın Yılmaz 8- Nevzat Şatıroğlu 9- Zafer Sırakaya 10- Rümeysa Kadak 11- Ahmet Mücahit Arınç 12- Mustafa Yeneroğlu 13- Erkan Kandemir 14- Şamil Ayrım 15-Alev Dedegil
MHP Milletvekilleri : 1- Feti Yıldız 2- İsmail Faruk Aksu 3- Arzu Erdem
CHP Milletvekilleri : 1- Engin Altay 2- Erdoğan Toprak 3- Mehmet Bekaroğlu 4- Zeynel Emre 5- Sibel Özdemir 6- Özgür Karabat 7- Turan Aydoğan 8- Emine Gülizar Emecan 9- Nazır Cihangir İslam
İYİ Parti Milletvekilleri : 1- Abdul Ahat Andican 2- Ümit Beyaz 3- Hayati Arkaz
HDP Milletvekilleri : 1- Zeynel Özen 2- Dilşat Canbaz Kaya 3- Hakkı Saruhan Oluç 4- Ali Kenanoğlu 5- Züleyha Gülüm

İZMİR 1. Bölge AK Parti Milletvekilleri : 1- Binali Yıldırım 2- Mahmut Atilla Kaya 3- Ceyda Bölünmez Çankırı 4- Cemal Bekle
MHP Milletvekilleri : 1- Hasan Kalyoncu
CHP Milletvekilleri : 1- Ahmet Tuncay Özkan 2- Murat Bakan 3- Özcan Purçu 4- Kani Beko 5- Mehmet Ali Çelebi 6- Tacettin Bayır 7- Ednan Arslan
İYİ Parti Milletvekilleri : 1- Dursun Müsavat Dervişoğlu
HDP Milletvekilleri : 1- Serpil Kemalbay Pekgözegü

İZMİR 2. Bölge AK Parti Milletvekilleri : 1- Hamza Dağ 2- Fehmi Alpay Özalan 3- Necip Nasır 4- Yaşar Kırkpınar
MHP Milletvekilleri : 1- Tamer Osmanağaoğlu
CHP Milletvekilleri : 1- Kemal Kılıçdaroğlu 2- Selin Sayek Böke  3- Kamil Okyay Sındır 4- Atila Sertel  5- Sevda Erdan Kılıç 6- Mahir Polat 7- Bedri Serter
İYİ Parti Milletvekilleri : 1- Aytun Çıray
HDP Milletvekilleri : 1- Murat Çepni

KARS AK Parti Milletvekilleri : 1- Ahmet Arslan 2- Yunus Kılıç
HDP Milletvekilleri : 1- Ayhan Bilgen

KASTAMONU AK Parti Milletvekilleri : 1- Hakkı Köylü  2- Metin Çelik
CHP Milletvekilleri : 1- Hasan Baltacı

KAYSERİ AK Parti Milletvekilleri : 1- Mehmet Özhaseki 2- Mustafa Elitaş
3- Taner Yıldız 4- İsmail Emrah Karayel 5- İsmail Tamer 6- Hülya Nergis
MHP Milletvekilleri : 1- İsmail Özdemir 2- Mustafa Baki Ersoy
CHP Milletvekilleri : 1- Çetin Arık
İYİ Parti Milletvekilleri : 1- Dursun Ataş

KIRKLARELİ AK Parti Milletvekilleri : 1- Selahattin Minsolmaz
CHP Milletvekilleri : 1- Türabi Kayan 2- Vecdi Gündoğdu

KIRŞEHİR AK Parti Milletvekilleri : 1- Mustafa Kendirli
CHP Milletvekilleri : 1- Metin İlhan

KOCAELİ AK Parti  Milletvekilleri : 1- Fikri Işık 2- İlyas Şeker
3- Radiye Sezer Katırcıoğlu 4- Mehmet Akif Yılmaz 5- Sami Çakır
6- Cemil Yaman 7- Emine Zeybek
MHP Milletvekilleri : 1- Saffet Sancaklı
CHP Milletvekilleri : 1- Fatma Kaplan Hürriyet 2- Haydar Akar
3- Tahsin Tarhan
İYİ Parti Milletvekilleri : 1- Lütfü Türkkan
HDP Milletvekilleri : 1- Ömer Faruk Gergerlioğlu

KONYA AK Parti Milletvekilleri : 1- Ahmet Sorgun 2- Tahir Akyürek
3- Orhan Erdem 4- Leyla Şahin Usta 5- Ziya Altunyaldız
6- Hacı Ahmet Özdemir 7- Gülay Samancı 8- Abdullah Ağralı
9- Selman Özboyacı 10- Halil Etyemez
MHP Milletvekilleri : 1- Mustafa Kalaycı 2- Esin Kara
CHP Milletvekilleri : 1- Abdullatif Şener 2- Abdulkadir Karaduman
İYİ Parti Milletvekilleri : 1- Fahrettin Yokuş

KÜTAHYA AK Parti Milletvekilleri : 1- Ahmet Tan 2- İshak Gazel
3- Ceyda Çetin Erenler
MHP Milletvekilleri : 1- Ahmet Erbaş
CHP Milletvekilleri : 1- Ali Fazıl Kasap

MALATYA AK Parti Milletvekilleri : 1- Bülent Tüfenkci 2- Öznur Çalık
3- Ahmet Çakır 4- Hakan Kahtalı
MHP Milletvekilleri : 1- Mehmet Celal Fendoğlu
CHP Milletvekilleri : 1- Veli Ağbaba

MANİSA Milletvekilleri : AK Parti  : 1- Murat Baybatur 2- Uğur Aydemir
3- İsmail Bilen 4- Semra Kaplan Kıvırcık 5- Mehmet Ali Özkan
MHP Milletvekilleri : 1- Erkan Akçay
CHP Milletvekilleri : 1- Özgür Özel 2- Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu
3- Bekir Başevirgen
İYİ Parti Milletvekilleri : 1- Tamer Akkal

KAHRAMANMARAŞ AK Parti Milletvekilleri : 1- Mahir Ünal
2- Ahmet Özdemir 3- Celalettin Güvenç 4- İmran Kılıç
5- Mehmet Cihat Sezal 6- Habibe Öçal
MHP Milletvekilleri : 1- Sefer Aycan
CHP Milletvekilleri : 1- Ali Öztunç
(Bilgi notu: Kahramanmaraş'ta yurt dışı oyların dağılımının ardından milletvekili tablosu İYİ Parti milletvekilliği CHP'ye geçti)

MARDİN AK Parti Milletvekilleri : 1- Şeyhmus Dinçel
2- Cengiz Demirkaya
HDP Milletvekilleri : 1- Mithat Sancar 2- Pero Dundar 3- Tuma Çelik
4- Ebrü Günay

MUĞLA AK Parti Milletvekilleri : 1- Mehmet Yavuz Demir
2- Yelda Erol Gökcan
CHP Milletvekilleri :  1- Mürsel Alban 2- Suat Özcan 3- Burak Erbay
4- Süleyman Girgin
İYİ Parti Milletvekilleri : 1- Metin Ergun

MUŞ AK Parti Milletvekilleri : 1- Mehmet Emin Şimşek
2- Abdulselam Er
HDP  Milletvekilleri : 1- Gülüstan Kılıç Koçyiğit 2- Mensur Işık

NEVŞEHİR AK Parti Milletvekilleri : 1- Mustafa Açıkgöz
2- Yücel Menekşe
CHP Milletvekilleri : 1- Faruk Sarıaslan

NİĞDE AK Parti Milletvekilleri : 1- Yavuz Ergun 2- Selim Gültekin
CHP Milletvekilleri : 1- Ömer Fethi Gürer

ORDU AK Parti Milletvekilleri : 1- Şenel Yediyıldız 2- Ergün Taşcı
3- Metin Gündoğdu
MHP Milletvekilleri : 1- Cemal Enginyurt
CHP 1- Seyit Torun 2- Mustafa Adıgüzel

RİZE AK Parti Milletvekilleri : 1- Hayati Yazıcı 2- Osman Aşkın Bak
3- Muhammed Avcı

SAKARYA AK Parti Milletvekilleri : 1- Ali İhsan Yavuz
2- Recep Uncuoğlu 3- Kenan Sofuoğlu 4- Çiğdem Erdoğan Atabek
MHP Milletvekilleri : 1- Muhammed Levent Bülbül
CHP Milletvekilleri : 1- Engin Özkoç
İYİ Parti Milletvekilleri : 1- Ümit Dikbayır

SAMSUN AK Parti Milletvekilleri : 1- Ahmet Demircan 2- Yusuf Ziya Yılmaz 3- Çiğdem Karaaslan 4- Fuat Köktaş 5- Orhan Kırcalı
MHP Milletvekilleri : 1- Erhan Usta
CHP Milletvekilleri : 1- Kemal Zeybek 2- Neslihan Hancıoğlu
İYİ Parti Milletvekilleri : 1- Bedri Yaşar

SİİRT AK Parti Milletvekilleri : 1- Osman Ören
HDP Milletvekilleri : 1- Meral Danış Beştaş 2- Sıdık Taş

SİNOP AK Parti Milletvekilleri : 1- Nazım Maviş
CHP Milletvekilleri : 1- Barış Karadeniz

SİVAS AK Parti Milletvekilleri : 1- İsmet Yılmaz 2- Mehmet Habib Soluk
3- Semiha Ekinci
MHP Milletvekilleri : 1- Ahmet Özyürek
CHP Milletvekilleri : 1- Ulaş Karasu

TEKİRDAĞ AK Parti Milletvekilleri : 1- Mustafa Şentop
2- Mustafa Yel 3- Çiğdem Koncagül
CHP Milletvekilleri : 1- Faik Öztrak 2- İlhami Özcan Aygun
3- Candan Yüceer
İYİ Parti Milletvekilleri : 1- Enez Kaplan

TOKAT AK Parti Milletvekilleri : 1- Yusuf Beyazıt
2- Mustafa Arslan 3- Özlem Zengin
MHP Milletvekilleri : 1- Yücel Bulut
CHP Milletvekilleri : 1- Kadim Durmaz

TRABZON Ak Parti Milletvekilleri : 1- Muhammet Balta
2- Adnan Günnar 3- Bahar Ayvazoğlu 4- Salih Cora
CHP Milletvekilleri : 1- Ahmet Kaya
İYİ Parti Milletvekilleri : 1- Hüseyin Örs

TUNCELİ CHP Milletvekilleri : 1- Polat Şaroğlu
HDP Milletvekilleri : 1- Alican Önlü

ŞANLIURFA AK Parti Milletvekilleri : 1- Ahmet Eşref Fakıbaba
2- Mehmet Kasım Gülpınar 3- Halil Özcan 4- Zemzem Gülender Açanal
5- Mehmet Ali Cevheri 6- İbrahim Halil Yıldız  7- Halil Özşavlı
8- Ahmet Akay
MHP Milletvekilleri : 1- İbrahim Özyavuz
CHP Milletvekilleri : 1- Aziz Aydınlık
HDP Milletvekilleri : 1- Nimetullah Erdoğmuş 2- Ayşe Sürücü
3- Nusrettin Maçin 4- Ömer Öcalan

UŞAK AK Parti Milletvekilleri : 1- Mehmet Altay 2- İsmail Güneş
CHP Milletvekilleri : 1- Özkan Yalım

VAN AK Parti Milletvekilleri : 1- Osman Nuri Gülaçar
2- İrfan Kartal 3- Abdulahat Arvas
HDP Milletvekilleri : 1- Sezai Temelli 2- Bedia Özgökçe Ertan
3- Murat Sarısaç 4- Muazzez Orhan 5- Tayip Temel

YOZGAT AK Parti Milletvekilleri : 1- Bekir Bozdağ 2- Yusuf Başer
MHP Milletvekilleri : 1- İbrahim Ethem Sadef
CHP Milletvekilleri : 1- Ali Keven

ZONGULDAK AK Parti Milletvekilleri : 1- Polat Türkmen
2- Ahmet Çolakoğlu 3- Hamdi Uçar
CHP Milletvekilleri : 1- Ünal Demirtaş 2- Deniz Yavuzyılmaz

AKSARAY AK Parti Milletvekilleri : 1- İlknur İnceöz
2- Cengiz Aydoğdu
MHP Milletvekilleri : 1- Ramazan Kaşlı
İYİ Parti Milletvekilleri : 1- Ayhan Erel

BAYBURT AK Parti Milletvekilleri : 1- Fetani Battal

KARAMAN AK Parti Milletvekilleri : 1- Recep Şeker
2- Selman Oğuzhan Eser
CHP Milletvekilleri : 1- İsmail Atakan Ünver

KIRIKKALE AK Parti Milletvekilleri : 1- Ramazan Can
MHP Milletvekilleri : 1- Halil Öztürk
CHP Milletvekilleri : 1- Ahmet Önal

BATMAN AK Parti Milletvekilleri : 1- Ziver Özdemir
HDP Milletvekilleri : 1- Feleknas Uca 2- Necdet İpekyüz
3- Ayşe Acar Başaran 4- Mehmet Ruştu Tiryaki

ŞIRNAK AK Parti Milletvekilleri : 1- Rizgin Birlik
HDP Milletvekilleri : 1- Hasan Özgüneş 2- Nuran İmir
3- Hüseyin Kaçmaz

BARTIN AK Parti Milletvekilleri : 1- Yılmaz Tunç
CHP Milletvekilleri : 1- Aysu Bankoğlu

ARDAHAN AK Parti Milletvekilleri : 1- Orhan Atalay
CHP Milletvekilleri : 1- Öztürk Yılmaz

IĞDIR MHP Milletvekilleri : 1- Yaşar Karadağ
HDP Milletvekilleri : 1- Habip Eksik

YALOVA AK Parti Milletvekilleri : 1- Ahmet Büyükgümüş
2- Meliha Akyol
CHP Milletvekilleri : 1- Özcan Özel

KARABÜK AK Parti Milletvekilleri : 1- Cumhur Ünal 2- Niyazi Güneş
CHP Milletvekilleri : 1- Hüseyin Avni Aksoy

KİLİS AK Parti Milletvekilleri : 1- Mustafa Hilmi Dülger
2- Ahmet Salih Dal

OSMANİYE AK Parti Milletvekilleri : 1- Mücahit Durmuşoğlu
2- İsmail Kaya
MHP Milletvekilleri : 1- Devlet Bahçeli
CHP Milletvekilleri : 1- Baha Ünlü

DÜZCE AK Parti Milletvekilleri : 1- Fahri Çakır 2- Ayşe Keşir
MHP Milletvekilleri : 1- Ümit Yılmaz

ÖNCEKİ HABERLER
CHP'de kazan fena kaynıyor! Eski liderler tura çıkıyor
HDP'nin 27. dönem kadın milletvekilleri 26 isim var
Şube Müdürlüğü sözlü sınavı ne zaman MEB resmi güncel açıklaması
Kapı kırıldı içerdeki böyle basıldı!
HDP milletvekilleri 2018 HDP il il milletvekili tam isim listesi
ATA AÖF sınav giriş belgesi çıkarma ekranı TC ile giriş
Yorumlar