BIST 5.115
DOLAR 20,96
EURO 22,46
ALTIN 1.313,16
HABER /  GÜNCEL

Saracoğlu'ndan Metris'e konvoy

Fenerbahçeli taraftarlar, Aziz Yıldırım ve yöneticilere destek vermek için yarın Şükrü Saracoğlu Stadı'ndan Metris Cezaevi'ne araç konvoyuyla gidecek.

Abone ol

Fenerbahçeli taraftarlar, şike soruşturmasında tutuklanan kulüp başkanı Aziz Yıldırım ve yöneticilere destek vermek için yarın Şükrü Saracoğlu Stadı'ndan Metris Cezaevi'ne araç konvoyuyla gidecek.

Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nın yanında bulunan eski Salı Pazarı'nda saat 15.00'de toplanacak olan sarı-lacivertli taraftarların, buradan konvoy halinde Bağdat Caddesi ile Boğaziçi Köprüsü güzergahını takip ederek Metris Cezaevi'ne kadar gidecekleri ve yine aynı yolu takip ederek geri dönecekleri belirtildi.Konuyla ilgili olarak, ''www.12numara.org'' internet sitesinden yapılan açıklamada, imkanı olan tüm Fenerbahçe taraftarlarının bu araç konvoyuna katılmaları istendi.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

''3 Temmuz 2011 tarihinden itibaren yaşanılan süreçte, yarattıkları suni gündemlerle yargısız infaz yapanlara karşı tepkimizi demokratik olarak ve taşkınlık yapmadan, korna çalarak gerçekleştireceğiz. Tüm taraftarlarımızı bu organizasyonda Fenerbahçelilik ruhuna yakışır şekilde, olaylardan uzak durarak gerçekleştirmeye davet ediyoruz. Her türlü haksızlığa karşı, camiamıza yapılan oyunlara karşı, koşulsuz şartsız Fenerbahçemizin sahipsiz olmadığını herkese göstereceğiz"

Şike soruşturmasında Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve sarı-lacıvertli takımın bazı yöneticilerinin de aralarında bulunduğu 31 kişi tutuklanmıştı.