BIST 1.205
DOLAR 7,88
EURO 9,28
ALTIN 481,75
HABER /  EKONOMİ

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank: Ekonomiye olan güven artıyor

Anadolu Ajansı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, ekonomiye dair konuştu. Varank, " Türkiye ekonomisi kararlı adımlarla yoluna devam ediyor. Ekonomiye olan güven de her geçen gün artıyor" dedi. 

Abone ol

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Şanlıurfa'da konuştu. Her yeni istihdam için işverenlerin SSK primlerini ve vergilerini 12 ay boyunca devlet tarafından ödeceneğini hatırlatan Varank, " Nisan sonuna kadar her bir ilave istihdam için sigorta primleri ve vergilerinin yanında maaşlarını da devletimiz ödeyecek" dedi.

Üretim cephesinde de çok önemli yeniliklere imza atıldığını söyleyen Varank, "Organize sanayi bölgelerinde bedelsiz arsa tahsisinin kapsamını genişlettik. Arsa tahsis süreçlerini de hızlandırdık. Ticarethanelerde kullanılan doğal gazın fiyatında yüzde 10'luk indirim yaptık." diye konuştu.

Ekonomi kararlılıkla yoluna yürüyor
Varank, tarımsal üretimin de ihmal edilmediğine dikkati çekerek, şunları şöyledi:

"Bu kapsamda bakanlığımızın sera teşviklerini artırdık. Türkiye ekonomisi kararlı adımlarla yoluna devam ediyor. Ekonomiye olan güven de her geçen gün artıyor. Elbette bunlarla yetinmeyeceğiz. Gündemimizde yerlileşme adımlarımız var. Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde savunma sanayimizde yakaladığımız başarıyı inşallah diğer alanlarda da elde edeceğiz. Milli teknoloji, güçlü sanayi anlayışını Türkiye'nin en önemli gündem maddelerinden birisi yapacağız."

ÖNCEKİ HABERLER
Yeni askerlik sistemi nedir bedelli ücreti kaç para artacak mı?
Erzincan'da kadınlar için gökyüzünden karanfil atıldı
Matematikten 95 üstü puan alamayan çocuğunu dövüp terk etti
TOKİ konutları başvuru şartları neler TOKİ başvuru formu-2019
Kızına eş arayan Taylandlı iş adamı pes etti
Ultra lüks yat Bodrum'a geldi! 190 bin litre mazot aldı
Yorumlar 4 yorum