BIST 1.127
DOLAR 8,27
EURO 9,73
ALTIN 499,52
HABER /  HDP

Sakık'tan tepki çeken Karabekir çıkışı

Ağrı Belediye Başkanı Sırrı Sakık, Ağrı'da sokak isimlerin değiştirileceğini söylerken tepki çeken sözlerine de açıklık getirdi.

Abone ol

Ağrı Belediye Başkanı Sırrı Sakık, bir kez daha Kazım Karabekir'in adının verildiği sokakların isimlerini değiştireceklerini söyledi. Bu konuda son sözün Ağrı halkına ait olduğunu anlatan Sakık, Karabekir'in hem Kürtler hem de Ermeniler'in hafızalarında iyi yer tutmadığını iddia etti.

Sırrı Sakık, CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın sorularını cevapladı. Ağrı'da 1 Haziran'da yenilenen seçimlerde barışın kazandığını söyleyen Sakık, tarihçilerin tepki gösterdiği Kazım Karabekir ile ilgili sözlerine de açıklık getirdi. O tarihçilerin, resmi tarihi anlattıklarını söyleyen Sakık, Kazım Karabekir konusunda doğruların söylenmediğini iddia etti.

İşte Sakık'ın o sözleri;

"Onların anlattığı tarih beni ilgilendirmiyor. Ben gerçek tarihin ne olduğunu, ne söylediğimi bilen birisiyim. Bakın siz Ağrı'ya gidersiniz, Ağrı'nın hemen göbeğinde bir anıt dikmişler 1930'larda. Kürtleri bombalayan, Kürtler'in atalarını öldüren, Kürtler'e orada ölüm ve kan kusturan o pilotların anıtı dikilmiş. Düşen uçağın pervaneleri, Kürtler'in gözüne içine sokuluyor. Hala orada bununla yaşamaya zorlanıyor. Buna ne hakkınız var. Benim asıl amacım, militarizmi çağrıştıracak caddelere verilen adları kaldırmak lazım. Bu ülkenin vicdanları olan Nazım Hikmet'i, Yaşan Kemal'i ve Ahmet Arif'i verelim. 

"ALÇAKLIK YAPTINIZ"

Siz o zaman 1915'lere Mustafa Kemal'in Kazım Karabekir'e söylediklerine bakın. 1915'lerdeki o tehcir olaylarında neler yaptığını hepimiz biliyoruz. Bakın Mustafa Kemal'in bile kendisiyle ilgili, "Sizler Ermeni olaylarında alçaklık yaptınız" demiştir. Aynen Kazım Karabekir Paşa'ya bunu söylemiştir. 

"SON SÖZ AĞRI HALKININ"

Ağrı halkı bu konuda karar verirse, buna mecbur da değil mahkum da değil. Hiç kimsenin getirilen bir ismi orada tutmaya hakkı yok. Hiç kimsenin dayatmaya hakkı hukuku yoktur "

KIZI DAĞA KAÇIRILAN ANNEYE SKANDAL SÖZLERİ SÖYLEDİ Mİ?

Kızı dağa kaçırılan anneye "Niye üzülüyorsun, dağa kaçmış" dediği iddia edilen Sırrı Sakık İnternethaber'e konuştu. (TIKLA OKU)

sirri-sakiktan-keje-aydemir-açiklamasi.jpg
SIRRI SAKIK'TAN KAZIM KARABEKİR'İN KIZINA YANIT

Sırrı Sakık, "Babam olmasaydı milletvekili olamazdı" diyen Kazım Karabekir'in kızına yanıt verdi. (TIKLA OKU)

sirri-sakiktan-kazim-karabekirin-kizina-yanit.jpg

ÖNCEKİ HABERLER
Boğaz şimşeklerle aydınlandı
Gaziosmanpaşa'da çok tehlikeli gerginlik
Üsküdar Belediyesi işi sıkı tuttu
5 Haziran İngiltere Basın Özeti
G7: Rusya'ya yeni yaptırımlar uygulamaya hazırız
Niyet etmeyi unutup oruç tutmak kabul olur mu?
Yorumlar 27 yorum