BIST 1.441
DOLAR 8,42
EURO 10,17
ALTIN 491,49
HABER /  SAĞLIK

Sağlıklı yaşam için 22 yıldır 'seher vaktinde' buluşuyorlar

YOZGAT'ta "Seher Vakti Spor Ekibi" üyeleri, 22 yıldır seher vaktinde, yazları Çamlık Milli Parkı'nda, kışları ise spor salonunda buluşarak güne spor yaparak başlıyor.

Abone ol

Yozgat’ta "Seher Vakti Spor Ekibi"nin üyeleri, 22 yıldır güne spor yaparak başlıyor.

Yaşları 40 ile 75 arasında değişen ekip üyeleri, "sağlıklı yaşam" için yazları her gün saat 06.15'te Çamlık Milli Parkı'nda bir araya geliyor. "Ekip çavuşu" Osman İçme tarafından alınan yoklama ve emekli beden eğitimi öğretmeni Mehmet Yancıoğlu'na (75) verilen tekmilin ardından başlayan yürüyüş, bol oksijenli ortamda yaklaşık yarım saat devam ediyor.

YEMEK ISMARLAMA CEZASI

Yürüyüşün ardından yarım saat süren kültürfizik hareketleriyle sabah sporu son buluyor. Spor sonrası mevsimine göre yenilen meyvenin ardından parkta çevre temizliği yapan ekip üyeleri, işlerine gitmek için dağılıyor. Spora 3 kez mazeretsiz katılmayan üyeye "yemek ısmarlama cezası" veriliyor. 

Mehmet Yancıoğlu, sağlıklı yaşam için spor yaptıklarını belirterek, "Ekipte yaklaşık 25 kişi var. 22 senedir de sporumuz devam ediyor. Yazın çamlıkta, kışın da spor salonunda yapıyoruz. Bunun yanında sosyal etkinliklerimiz de oluyor." diye konuştu.

Her gün bir saat spor yaptıklarını anlatan Yancıoğlu, "Yürüyüş, ısınma hareketleri ve açma germe çalışmasını bir saatte yapıyoruz çünkü arkadaşlarımızın yaşları 40 ile 75 arasında değişiyor" dedi.

"Ekip çavuşu" Osman İçme de 22 senedir birlik ve beraberlik içerisinde spor yaptıklarını ifade etti.

Üyelerden bazılarının vefat, tayin gibi çeşitli nedenlerle aralarından ayrıldığını ancak onların yerine yenilerin eklendiğini dile getiren İçme, sabah sporuyla güne başlamanın çok büyük keyif verdiğini söyledi.

Üyelerden Vedat Uslukılıç ise ekip üyelerinin biraz göbekli olduğuna değinerek, "Biz buraya zayıflamak için değil, sağlıklı yaşamak için geliyoruz. Bol oksijenli ortamda spor yapıyoruz. Bol oksijen ve spor, şeker ve tansiyona iyi geliyor." dedi.

ÖNCEKİ HABERLER
Hamsi fiyatları düşüşte
Işığı yansıtmayan siyah gezegen keşfedildi
Fındık üreticisine hükümetten müjde tüm fındık alınacak
Facebook artık herkesi susturacak
ATO seçimleri ertelendi işte yeni tarih
İstanbul büyüklüğünde bir buzul kopup ilerlemeye başladı
Kerkük'te flaş hamle: Ağır makinelilerle konuşlandılar!
Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Genel Sekreteri ile görüştü
Ruhani'den Trump'a nükleer resti
Vali'nin trafik ayrıcalığı vekili bile isyan ettirdi!
Yorumlar