HABER /  DÜNYA

Rusya'dan 'Soğuk Savaş' açıklaması

Kremlin Sözcüsü Dimitry Peskov, soğuk savaş söylemlerinin kullanımıyla ilgili endişelerini belirterek Rusya'ya yaptırımları arttırmanın Moskova ve Washington ilişkilerini çok büyük bir riske sokacağını söyledi.

Kremlin Sözcüsü Dimitry Peskov gazetecilere verdiği demeçte ABD-Rus ilişkilerinde 'Soğuk Savaş' söylemlerinin kullanımıyla ilgili, "Bu durum kaygılara neden oluyor elbette. Ama ben 'Soğuk Savaş' ve benzeri vurgulu cümleler kullanmayacağım “dedi.

Peskov, "Zaten ciddi bir noktada olan ilişkilerinizin büyük riskler altına veya tehlikeye girmesini hiç bir şekilde istemeyiz" şeklinde sözlerine devam etti.

Kremlin Sözcüsü Peskov'a göre Rusya yaptırımların kaldırılması konusunda herhangi bir talepte bulunmayacak. Peskov,"Biliyorsunuz, Kremlin ve Devlet Başkanı Putin, Rusya'ya karşı uygulanan yaptırımlara karşı olumsuz tutumlarını hiç gizlemedi. Başkan Putin, sürekli olarak bu yaptırımları yasadışı olarak gördüğümüzü söyledi ve Moskova'nın bu yaptırımların kaldırılmasını tartışmadığını ve tartışmayacağını söyledi" açıklamasında bulundu.

ÖNCEKİ HABERLER
Polis bile şaşkına döndü! 600 bin şişe
Kırgın Çiçekler 104.bölüm fragmanı Ali ne yapacak?
Yalaza 16.yeni bölüm fragmanı İbrahim evlenecek mi?
Fazilet Hanım ve Kızları 29.bölüm son bölümde Ece çok zor durumda
İstanbullu Gelin 31.yeni bölüm fragmanı Esma Hanım aşk sarhoşu
28 Ekim 2019 yarım gün tatil mi liselere okul var mı?
Yorumlar 4 yorum