HABER /  GÜNCEL

Deprem uzmanları ikiye bölündü! Uyarıcı mı artçı mı?

İZMİR'de dün sabah saat 08.13'de 4,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Foça ve Karaburun arasında gerçekleşen depremden sonra, aynı yerde 3,9'luk bir sarsıntı daha kaydedildi. Yaşanan iki depremle ilgili deprem uzmanlarından farklı yorumlar geldi.

İZMİR'de dün meydana gelen art arda iki depremle ilgili olarak deprem uzmanlarından farklı yorumlar geldi. İTÜ Jeofizik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, "Bu deprem İzmir için uyarıcı bir depremdir" iddiasında bulunurken Prof. Dr. Şener Üşümezsoy, ise "İzmirliler rahat olsun, bu deprem geçen yıl yaşanan Midilli depreminin geç artçısıdır" değerlendirmesinde bulundu.

ÖVGÜN AHMET ERCAN:" UYARICI BİR DEPREM": İzmir'de bulunan İstanbul Teknik Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, "Bu deprem İzmir için uyarıcı bir depremdir. İzmir kırıkları diridir ve ileride daha büyük bir depremle boşalabilir" dedi.

Depremlerin meydana geldiği sıralarda Bostanlı'daki evinde bulunduğunu belirten İstanbul Teknik Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, depremle ilgili uyarılarda bulundu.

Son deprem 4.8 büyüklüğünde oldu İzmir- Edremit ve...

Ahmet Ercan'dan İzmir depremi uyarısı                  

ÖNCEKİ HABERLER
Kalp Atışı 26.bölüm fragmanı Eylül ile Ali Asaf ne yapacak?
İsrail 2 Türk vatandaşını sınır dışı etti!
Vatanım Sensin 39.yeni bölüm fragmanı nefesler tutulacak
Silivri'deki trafik kazasında 1 kişi öldü
Kastamonu'da fuhuş operasyonunda 4 tutuklama
Kuruluş Osman dizisi nerede çekiliyor Osman Gazi kimdir ölüm tarihi
Yorumlar 3 yorum