BIST 9.680
DOLAR 32,54
EURO 34,97
ALTIN 2.426,77
HABER /  GÜNCEL

Ruslar Antalyayı kapattı

Ruslar Antalya'daki otelleri doldurdu, Avrupalı ise kapıda kaldı...

Abone ol

Rus turistlerin erken rezervasyonla Antalya ve çevresindeki otelleri doldurduğunu söyleyen OTI Group Başkanı Ayhan Bektaş, "Geç gelen Avrupalı ve Alman turistler kapıda kaldı. Rusya pazarında yüzde 30-35 civarında büyüme var. Avrupa pazarı ise sabit kaldı" dedi.
Bektaş, Rusya'nın turizmde büyük potansiyeli olduğunu belirterek şöyle konuştu: "Rusya'dan sadece bir bölgeden değil, artık 18-20 şehirden turist çekiyoruz. Türkiye pazarı Rus turistler için opsiyon olarak çok uygun fiyatlar sunuyor. Orada aktif olarak 7-8 tur operatörümüz var Ruslarla işbirliği içinde çalışan.

Şimdi temmuz dahil yaz döneminde Ruslar blok olarak oda kapatmış durumdalar. Sezon çok iyi gittiği için artık son dakika satışları eskisi kadar gündemde değil."

Türkiye'nin Belek'te yeni yapılan çok önemli tesislerle sezona girdiğini söyleyen Bektaş, "Acentamız Coral'in paketlerinde geçen yıla göre yüzde 15- 18 arasında fiyat artışı oldu. Türkiye de fiyat dengesi yerine geliyor. Türkiye ucuz olmaktan çıkıyor. Türkiye'nin aşama aşama ucuz ülke durumundan çıkıp hakettiği yere gelmesi önemlidir. Türkiye'nin turizm geliri 2006'nın üzerinde olacak. Ancak 2005'i yakalayacağımızı sanmıyorum" dedi.