BIST 9.805
DOLAR 32,50
EURO 34,96
ALTIN 2.430,18
HABER /  POLİTİKA

Kemal Abi Ronaldinhoyu da al

Eskişehir’de kelimenin tam anlamıyla Kemal Unakıtan rüzgarı esiyor.

Abone ol

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, 1’inci sıradan milletvekili adayı olduğu Eskişehir’i ihya etti.

Unakıtan, AKP 1. sıra milletvekili adayı olarak gösterildikten sonra sokak sokak, köy köy Eskişehir’i arşınlamaya başladı. 1 ay gibi kısa bir sürede birçok projeyi başlatan, yarım kalan çalışmalar için düğmeye basan, Eskişehirspor’a yıldız transferler yapan Eskişehir’in ’Kemal Abisi’, Maliye Bakanı olmanın avantajını da sonuna kadar kullanıyor.

Önce Eskişehir, yoksa zırnık yok

Bakan Unakıtan 11 Haziran’da partisinin Eskişehir milletvekili adaylarını tanıttığı toplantısında da Eskişehir’e bereket yağdıracağının mesajlarını vermişti: “Ben Türkiye Cumhuriyeti’nin Maliye Bakanı’yım. Bundan sonra önce Eskişehir. Çevre yollarını genişletme çalışmaları sürüyor. Bakan arkadaşlarıma önceliği Eskişehir’e vermelerini söyledim. Vermezlerse ne olur? Maliye Bakanı’ndan zırnık para alamaz kimse. Ya Eskişehir’e hizmet ya güle güle. Ne yapalım? Beni Maliye Bakanı yapmışlar, yapmasaydılar.”

Kemal Abi Ronaldinho’yu da al!

Unakıtan Eskişehirliler’in en büyük sevgilisi futbol takımları Es Es’e de ‘damardan’ girdi. Bir zamanların efsane takımı, geçen yıl ise 2 lig A’da mücadele eden Eskişehirspor’a önce 500 bin YTL’lik bir kaynak oluşturdu, ardından yıldız futbolcu Sergen Yalçın ile Antalyaspor’dan golcü Coşkun Birdal’ı transfer etti. Ayrıca Süper lig takımlarının da transfer listesinde olan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi takımından Serdar, Ömer ve Sezgin’i; Gençlerbirliği Oftaş’tan ise Doğan’ı aldı. Bu futbolcuların sadece bonservisi için 2.5 milyon YTL harcandı. Şimdi taraftarlar ’Kemal abi başkan, Es Es şampiyon’ ve ’Kemal abi bize kıyak yapsana, Ronaldinho’yu da alsana’ tezahüratlarıyla şehri inletiyor.

Yollar yapılıyor, kavşaklar açılıyor

Kemal Unakıtan şehir düzenlemesi konusunda da kolları sıvadı:

Eskişehir’i Kütahya yoluna bağlayan ve yapımına 12 yıl önce başlanan, ancak ödenek yetersizliği nedeniyle yılan hikayesine dönen Basma Köprülü Kavşağı hız kazandı. Müteahhitten “8 milyon YTL gelirse 4 ayda biter” cevabını alan Unakatın, “Ne diyorsun? Hızlı bir şekilde yap. Burası Maliye Bakanı’nın kanatları altında” dedi.

Kaynak: Vatan