HABER /  GÜNCEL

Rus savaş uçağı düştü son dakika geçtiler

Rus ajanslarının son dakika geçtiği habere göre Rusya ait bir savaş uçağı düştü.

Rus RT televizyonu Mig-31 tipi bir savaş uçağının Rusya'da düştüğünü duyurdu. Sputnik'teki haberde ise Rusya Savunma Bakanlığı, Nijnıy Nogvorod bölgesinde ormanlık alana Mig-31 savaş uçağının düştüğünü duyurduğu ifade edildi. Açıklamaya göre, uçaktaki iki pilot paraşütle atladı.

Rusya Savunma Bakanlığı'nın açıklamasında Mig-31 savaş uçağı bugün 15:30 civarında planlı bir eğitim amaçlı uçuş gerçekleştirilirken Nijnıy Novgorod bölgesinde düştüğü bildirildi.

Açıklamaya göre, uçaktakiler güvenli şekilde iniş yaptı ve hayati tehlikeleri bulunmuyor. Uçak, Nijnıy Novgorod'da kalkış yaptığı üsten 17 kilometre uzaklıkta ormanlık bir alana düştü.

TEKNİK ARIZA
İlk verilere göre, uçağın düşme sebebi teknik bir arıza. Ancak düşüş nedeninin net olarak belirlenmesi için bakanlık tarafından çalışma başlatıldı.

Güvenlik güçlerinden bir Rus yetkili, uçağın Kulebaki yerleşim birimi yakınlarında düştüğünü, uçağın düştükten sonra patlayıp tamamen yandığını söyledi.

Geçtiğimiz günlerde de Suriye'de Rusya'ya ait bir savaş uçağı düşürülmüş, Rusya olaydan İsrail'i sorumlu tutmuştu. Putin ise yaptığı açıklamada uçağı İsrail'in düşürmediğini, olayın araştırılması gerektiğini söylemişti.

ÖNCEKİ HABERLER
Yolsuzluk operasyonu! İcra müdürleri, mübaşir, polis, ihale memuru...
İssimo Home'un üretimini yapan Başarı Tekstil de konkordato istedi
YDS sonuçları sorgulama ÖSYM açıklanıyor günü belli
Adana'da muvazzaf askerlere FETÖ operasyonu! 13 gözaltı...
Sözleşmeli öğretmenlik için yeni başvurular yarın başlıyor! Son gün ne zaman?
Müslüm Gürses Muhterem Nur evlilik yılı çocukları oldu mu?
Yorumlar 1 yorum