HABER /  DÜNYA

Ricciardone’den Malatya ziyareti

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone, Malatya’ya geldi. <br/>Malatya Valisi Vasip Şahin’i ziyaret ederke...

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone, Malatya’ya geldi.
Malatya Valisi Vasip Şahin’i ziyaret ederken konuşan ABD Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone, basın mensuplarının sorularını ise cevapsız bıraktı. Malatya’ya, İnönü Üniversitesi’ndeki basketbol müsabakasını seyretmeye geldiğini söyleyen Ricciardone, 33 yıl önce Adana Başkonsolosu’yken Malatya’ya zaman zaman geldiğini ve o günden bugüne Malatya’nın gelişmiş olduğunu söyledi.
“O yıllarda ben genç, valiler yaşlıydı, şimdi görüyorum ki valiler genç, ben yaşlı oldum” diyen Ricciardone’ye bir basın mensubu Mısır’daki olayları sorunca, Ricciardone ise, "Malatya’ya eğitim, kültürel değişim programları için geldim. O kadar” ifadelerini kullandı.
Vali Şahin ise, Malatya hakkında bilgi verip, Malatya’nın kültürel ve turistik değerlerini daha iyi tanıtıp, hedeflerinin de ekonomide ileri gitmek olduğunu vurguladı.
Ziyarette, Şahin ve büyükelçi Francis Ricciardone, birbirlerine hediye verdi.
Bu arada, valilik önünde Ricciardone için bir ambulans bekletilirken, ambulansın konvoyu takip ederek valilik önünde kalması istendi.
(İHA)

ÖNCEKİ HABERLER
Fıtığa ameliyatsız çözüm
AFAD’DAN ’’yangın’’ açıklaması
Erdoğan’a veda ziyareti
Merkez Bankası’ndan ek sıkılaştırma
Fukuşima'da tehlike seviyesinin yükseltilmesi isteniyor
Yaşar Büyükanıt'ın kızı Bengü Büyükanıt kimdir eşi Ercan Caymaz ne iş yapıyor
Yorumlar