BIST 1.191
DOLAR 7,97
EURO 9,45
ALTIN 487,20
HABER /  GÜNCEL

Reza Zarrab’a tecavüz davası açan Faouzi Jaber kimdir?

ABD'de Halkbank eski Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla’ya karşı ‘tanıklık’ yapan Reza Zarrab'a tecavüz davası açan Faouzi Jaber kimdir ? Gerçekten Zarrab'a tecavüz etti mi? Fildişi Sahilli bu adamın mesleği nedir ? Ne iş yapar ? Lakabı var mı ? Hangi suçlardan tutuklandı.

Abone ol

ABD’nin New York kentinde ABD’nin İran’a uyguladığı yaptırımları delmek suçlamasıyla tutuklu olarak yargılanan Halkbank eski Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla’ya karşı ‘tanıklık’ yapan Reza Zarrab hakkında cinsel taciz ve tecavüz davası açan kişinin, Fildişi Sahilleri vatandaşı 61 yaşındaki Faouzi Jaber olduğu ortaya çıktı. Peki Faouzi Jaber kimdir ? Gerçekten Zarrab'a tecavüz etti mi? Fildişi Sahilli bu adamın mesleği nedir ? Faouzi ne iş yapar ? Lakabı var mı ? Hangi suçlardan tutuklandı. Tüm bu soruların cevabı haberimizin içeriğinde mevcut...

Terörist bir gruba silah, uyuşturucu ve maddi destek sağladığı gerekçeleriyle hapiste bulunan Faouzi Jaber, Manhattan Hapishanesi’nde kaldığı dönemde aynı hücreyi paylaştığı Zarrab’ın kendisine cinsel istismarda ve tecavüzde bulunduğunu öne sürerek dava açtı.

''GENÇ VE GÜÇLÜYDÜ MÜCADE EDEMEDİM'': Jaber’in açtığı dava dosyasına göre, Zarrab’ın kendisine uyguladığı cinsel şiddet Kasım 2016 ile Mart 2017 arasında gerçekleşti. Jaber, Zarrab hakkındaki şikâyetinde ‘Çok çaresiz kaldım, benden çok daha genç ve güçlü bir adamlar mücadele edemedim’ dedi. Dilekçede, Jaber’in dönemde Zarrab’ı şikâyet etmeye ve yardım aramaya çekindiği, çok korkmuş ve utanmış olduğu belirtildi. Zarrab hakkındaki dava dilekçesinde, Zarrab’ın, Jaber’e özel bir avukat tutması için kendisine para vermeyi teklif ettiği, Afrika’daki ailesine de para yolladığı öne sürüldü.

''ÇİRKİN İDDİA VE GERÇEK DIŞI'': Zarrab’ın avukatlarından Robert J. Anello olayın duyulmasının ardından yaptığı açıklamada iddiaların gerçek dışı ve çirkin olduğunu söyledi.
 

AVUKATA GÖRE ŞİKAYET ASILSIZ: Cinsel istismar ve tecavüze uğradığını öne süren Jaber’in avukatı Alexei Schacht, cezaevindeki bir soruşturmada bu şikâyetin asılsız olduğunun saptandığını söyledi. Ancak avukat Schacht, bunun sadece yetkililerin, saldırının gerçekleşip gerçekleşmediği ile ilgili yeterli kanıt bulunmadığı sonucuna varmalarından kaynaklandığını ifade etti.

FAOUZİ JABER KİMDİR? Lübnan asıllı Jaber, uluslararası uyuşturucu ve silah kaçakçısı. Suç dünyasındaki lakabı ‘ekselans.’ Silah satmak için Kolombiyalı teröristler sandığı Amerikan ajanları ile anlaşınca Çekya’nın başkenti Prag’da 2014’te tutuklandı. Operasyonu yürüten Amerika’ya 2016’da teslim edildi.

ÖNCEKİ HABERLER
Birand Tunca kimdir nereli Dilan Deniz'in bomba aşkı
Pttcell yeni tarifeleriyle sizlerle
ABD'li senatörden Kudüs kararına tepki! Türkiye adım atarsa...
Reza Zarrab’a tecavüz davası açan kişinin kimliği belli oldu
Cuma hadisleri ve resimli ayetli en güzel mesajları
Sadakatsiz 4. bölüm fragmanı
Yorumlar 2 yorum