BIST 1.330
DOLAR 7,80
EURO 9,49
ALTIN 462,02
HABER /  GÜNCEL

Rektöre zekat parasıyla Audi makam aracı satın alındı

Siirt Üniversitesi rektörü Murat Arman'ın lüks araç siparişi tartışılırken, bir rektör ve makam arabası haberi de Aksaray Üniversitesi'nden geldi. Aksaray Üniversitesi Rektörü’nün makam aracı için, bir işadamından 100 bin lira bağış alındığı ortaya çıktı. Bağışı yapan S.E.Y., “Zekat olarak verdik. Başka yere gideceğine üniversiteye gitsin dedik” diye konuştu.

Abone ol

TÜRKİYE günlerdir Siirt Üniversitesi'nin Rektör Murat Erman'ın kullanması için çıkılan lüks makam aracı kiralama ihalesini tartışıyorken, benzer bir olayın Aksaray Üniversitesi'nde de yaşandığı ortaya çıktı. Rektör Yusuf Şahin'in makam aracı için Konyalı bir işadamından bağış olarak Nisan 2017'de 100 bin lira alındı. Bağış sonrası Şahin'e Audi A6 Quattro marka araç alındı.Bağışı yapan işadamı ise "zekat olarak verdik" dedi.

AUDİ A 6 MAKAM ARACI ALINDI... Sözcü gazetesinin haberine göre, 100 bin liralık bağış resmi kayıtlara “Araç alınmak üzere bağış” olarak kaydedildi. Üniversitenin 26 Nisan 2017 tarihli yazısında, bağış dilekçesi ve rektörlüğün 100 bin liralık bağışı kabul ettiği vurgulandı. Bağış sonrası Şahin'e Audi A6 Quattro marka araç alındı. Aracın bugünkü değeri ise 750 bin lirayı buluyor. Aksaray Üniversitesi Rektörü Yusuf Şahin, bu makam aracını kullanıyor. 

Siirt Üniversitesi rektöründen sipariş makam aracı ihalesi

 BAĞIŞI ZEKAT OLARAK VERDİM... Bağış sahibi işadamı S.E.Y. konuyla ilgili şöyle dedi: “Bu bağışı, zekat olarak verelim diye düşündük. Önceki makam arabası sıkıntılıymış sanırım. Bana, ‘Yardımcı olursanız seviniriz' dediler. Makam arabası öğrencilerin iaşesinden alınacağına, biz de hayır için bağışta bulunalım, dedik. Aksaray da Konya'nın ilçesiydi. Konya Selçuk ise zengin bir üniversite. Aksaray'a verip hayır işledik. Yoksa üniversiteyle bir ticari ilişkimiz yok.”

ÖNCEKİ HABERLER
Osmanlıspor şampiyonluk hedefiyle 2. yarı hazırlıklarına başladı
Galatasaray'da ayrılık sinyali! Muslera için yol gözüktü
'İşe gidiyorum' diye evden çıktı 14 gün sonra bakın nerede bulundu!
AGİ maaştan ayrı mı ödenir maaşım içinde mi-2019?
CHP'li aday Ülkü Ocaklarını ziyaret etti olay açıklamalar
Bursa'da PTT şubesinde silahlı soygun! Şüpheliler her yerde aranıyor
Yorumlar 76 yorum