HABER /  ANKET

Referandum anketi sonuçları AK Parti'deki son anket

Referandum anketi sonuçları AK Parti kurmaylarının masasında. Peki son ankette sonuçlar nasıl?

AK Parti'de referandum çalışmaları hız kesmeden devam ediliyor. AK Parti kurmaylarının elindeki son anket çalışmasına göre destek yüzde 54...

AK Parti'nin elindeki son anket sonuçları Türkiye gazetesinde yayımlandı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın başkanlığındaki ‘Referandum Strateji Ekibi’ Kürt vatandaşlara yönelik üç başlıkta söylem geliştirildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’la da zaman zaman bir araya gelen strateji grubunun bölgeye yönelik yapılacak çalışmalar AK Parti kurmayları tarafından şöyle değerlendirildi:

BİZİM PROBLEMİMİZ PKK VE PYD İLE

İlk defa bölgede PKK baskısı olmadan sandık kurulacak.

Bu bizim için en büyük avantaj. Kürt vatandaşlarımızla ilgili 3 başlık altında çalışma yapılacak.

1- Bölge halkına demokratik kazanımlarınızın garantörü biziz. Bunların hiçbirini kaybetmeyeceksiniz.

2- Biz Kürtlere karşı değiliz. Kürtlere karşı olsaydık, Barzani ile ilişki kurup sürdürmezdik. Bizim problemimiz PKK ve PYD ile.

3-Çözüm sürecini biz sabote etmedik. Süreç devam ederken en az 12 kere PKK’nın süreç bitti şeklinde açıklamaları var. Biz buna rağmen, süreci devam ettirdik. Masayı deviren biz olmadık. Suriye’deki gelişmelerden güç alan PKK, Türkiye’deki süreci sabote etti.

SON ANKETLER MASAYA YATIRILDI

Strateji grubunun yaptığı toplantılarda son anketler de masaya yatırıldı. Meclis’teki anayasa görüşmeleri sırasında Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi’ne düşük olan destek oranı, şu anda 54,6’ya ulaştı. Yaptırılan tüm anketlerde evet oyları %54’ün altına hiç düşmedi.

Strateji grubu bir yandan da cumhurbaşkanlığı sistemini 81 ilde anlatacak parti sözcülerini belirliyor. AK Parti kurmayları, “Biz şimdi sistemi anlatacak, halkı ikna edecek, CHP’nin tezlerini çürütecek şekilde tezlerimizi belirledik. 15 Mart’tan itibaren bu propagandaya başlayacağız” bilgisini verdi.

ÖNCEKİ HABERLER
Ankara'da kalaşnikofla otomobili taradılar ölenler var
MEB’den devrim gibi karar! Sosyal medyada bunu paylaşan yandı
Tarihi İnönü yalısının yeni sahibi belli oldu
Boyner'den flaş karar
Erdoğan Rusya yolcusu çantasında neler var?
Malhun Hatun kimdir Osman Gazi'nin eşleri kaç tane?
Yorumlar 1 yorum