BIST 8.487
DOLAR 27,46
EURO 28,86
ALTIN 1.610,44
GÜNCEL

Rasim Ozan Kütahalı'dan Ahmet Hakan ifşası! 'Taraf özgürlükçü bir gazeteydi'

'Star'da yazan Kudret Köseoğlu bendim, amacımız karşı mahalleye korku salmaktı" ifşasıyla olay olan Rasim Ozan Kütahyalı, şimdi de Ahmet Hakan'ın bir dönem Hürriyet'te 'Ahmet Arslan' takma adıyla köşe yazıp muhafazakar mahalleyi eleştirdiğini açıkladı. Rasim Ozan Kütahyalı, Taraf gazetesi için de "Taraf özgürlükçü bir gazeteydi" dedi.

Son dönemde medya mahallesinde olup bitenlerle ilgili ifşalarıyla dikkat çeken Rasim Ozan Kütahyalı (ROK), şimdi de Hürriyet Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan'ı ifşa etti. “Benim Türk medyasında yaptıklarımın milyonda biri değildir" diyen ROK, "O dönemde Ertuğrul Özkök Ahmet Hakan’a ‘Ahmet Arslan’ diye köşe yazdırıyordu. Muhafazakâr mahalleye sallıyordu” diye konuştu.

İtiraf ettiğin şey 'kumpas' değil miydi?

Kütahyalı, Haber Global’de Buket Aydın’ın sorularını yanıtladı. Son dönemde yaptığı itiraflarda Kudret Köseoğlu takma adı ile Ertuğrul Özkök'ü hedef aldığını söyleyen Kütahyalı'ya yaptığı itiraf hakkında, “Kumpas değil miydi” sorusu soruldu. Kütahyalı, Ahmet Hakan'ın da takma isimle yazılar yazdığını söyleyerek şöyle cevap verdi:

O dönemde medyada iki zirve vardı

“Değil, ben 2008’de köşe yazarı olarak başladığımda siyasi bir amaçla da girdim askeri vesayeti devirmek için genç bir ihtilalci olarak. O dönemde medyada iki zirve vardı. Ertuğrul Özkök ve Zafer Mutlu. Fatih Altaylı bunların çok altındaydı. Messi ve Ronaldo gibiydi. İlk olarak girdiğinde insan zirveleri hedefler. Tüm gün benle uğraşan genç gazeteciler var belgesel yapıyorlar saygı duyuyorum."

"Oradan muhafazakar mahalleye sallıyordu”

"Kimse söylemedi. Ben tamamen kendim Özkök ile uğraştım. Orada Özkök’e her şeyi anlattım. Yayında öğrenmedi biliyordu. O dönem Taraf’ta da yazıyordum bir proje geldi aklıma. Rahmetli Ahmet Kekeç’e söyledim ilk. 2009’un Ekim’de başladık Aralık’ta devrildi. Bir anlamı kalmadı. Benim Türk medyasında yaptıklarımın milyonda biri değildir Kudret Köseoğlu. O dönem de Ertuğrul Özkök, Ahmet Hakan’a ‘Ahmet Arslan’ adıyla köşe yazdırıyordu. Oradan muhafazakar mahalleye sallıyordu.”

Sitene Ekle