HABER /  GÜNCEL

Rahip Brunson davasında flaş gelişme! Avukatı dediğini yaptı...

Türkiye ile ABD arasında gerilime neden olan ABD'li rahip Andrew Craig Brunson'ın avukatı İsmail Cem Halavurt, Anayasa Mahkemesine (AYM) başvuruda bulundu. Avukat Halavurt, dün başvuru yapacağını duyurmuştu.

İZMİR’de FETÖ ile PKK adına suç işlediği ve casusluk yaptığı iddiasıyla tutukluluğu ev hapsine çevrilen ABD’li rahip Andrew Craig Brunson’ın avukatı İsmail Cem Halavurt, ev hapsi ve adli kontrol şartının bırakılması talebiyle Anayasa Mahkemesi'ne (AYM) bireysel başvurusunu yaptı.

AĞIR CEZA MAHKEMELERİ REDDETMİŞTİ... ABD'li rahip Andrew Craig Brunson için avukatı İsmail Cem Halavurt kısa süre önce İzmir 2. Ağır Ceza Mahkemesine başvuruda bulunmuştu. Halavurt'un, ev hapsinin ve yurt dışına çıkış yasağının kaldırılması için yaptığı başvuru 2. Ağır Ceza Mahkemesince reddedilmişti. Mahkeme heyetinin reddettiği talep, incelenmek üzere üst mahkeme olan İzmir 3. Ağır Ceza Mahkemesine gönderildi. Üst mahkeme de suç vasıflarında değişiklik olmadığı gerekçesiyle oy birliğiyle ev hapsi ile yurt dışına çıkış yasağına yapılan itirazı reddetmişti.

12 EKİM'DE DAVASI GÖRÜLECEK... Ağır ceza mahkemelerince Rahip Brunson ile ilgili itirazların reddedilmesi üzerine avukat İsmail Cem Halavurt, yeni süreç başlatarak AYM'ye bireysel başvurusunu yaptı.
Öte yandan 12 Ekim'de, 35 yıl hapsi istenen Brunson için görülen davanın üçüncü duruşması yapılacak.

ABD, rahip Brunson'un serbest bırakılması çağrısını yineledi

ÖNCEKİ HABERLER
Hepatit E salgını! Yetkililer alarma geçti!
Yıldırım Öcek'e ne oldu işte eşi ve çocukları
Irak'ın yeni cumhurbaşkanı belli oldu
Akıl almaz olay: 5. kattan düşen kardeşler ölümden döndü!
Son depremler listesi Kandilli güncel deprem raporu
İşte dünyanın en güzel şehirleri! Türkiye'den bir yer listede
Yorumlar 1 yorum