HABER /  CHP

CHP İstanbul adaylığı için kulislerde sürpriz isim

Hürriyet yazarı Yalçın Bayer, Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlerle ilgili CHP'de İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı için Prof. Dr. Hurşit Güneş'in adının telaffuz edildiğini yazdı.

Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlerde CHP'nin İstanbul Büyükşehir adayı merak konusu oldu. CHP kulislerinden haberler aktarmasıyla bilinen Hürriyet yazarı Yalçın Bayer, bugünkü köşesinde sürpriz bir ismi okurlarına duyurdu.

İSTANBUL'A SÜRPRİZ İSİM
"İSTANBUL Büyükşehir Belediye Başkanlığı için yeni bir isim ortaya çıktı. Kulislerde eski CHP Genel Başkan Yardımcılığı ve Genel Saymanlık görevlerinde bulunan Prof. Dr. Hurşit Güneş’in adı telaffuz edilmeye başlayınca kendisini arayarak dedik ki: “İstanbul aday adaylığı için ne diyorsunuz?”

Şu karşılığı verdi: “Ben bir CHP’liyim. Bu yerel seçimlerin Türk siyasetinde demokratikleşme için çok büyük önem taşıdığını unutmamak gerekiyor. İstanbul eğer sosyal demokratlar tarafından kazanılırsa Türkiye’de demokrasinin önünün açılacağı ortadadır. Eğer partim bana böyle bir görev verirse, ben bunu elbette değerlendiririm. CHP, İstanbul’u kazanabilir, çünkü bunun koşulları hazırdır. Hangi CHPli arkadaşımız aday olursa olsun partimin kazanması için elimden geleni yaparım.”

ÖNCEKİ HABERLER
Porto - Galatasaray maçı şifreli mi olacak saat kaçta?
İşte CHP'nin muhtemel belediye başkan adayları
Nagehan Alçı AK Parti'nin Ankara adayını açıkladı!
Erdoğan'dan flaş 'af' sinyali! Sabır sabır sabır...
Bülent Arınç'tan Abdullah Gül açıklaması
Bağkur emeklisi maaş ödeme günleri 2020
Yorumlar