HABER /  KÜLTÜR VE SANAT

"Rafadan Tayfa Dehliz Macerası" 1 milyona koşuyor

Türk yapımı çizgi film serisi "Rafadan Tayfa"nın sinema uyarlaması "Rafadan Tayfa Dehliz Macerası" vizyona girişinin 2. haftasında toplam 800 bin 317 izleyiciye ulaştı.

TRT Çocuk’un sevilen çizgi film serisi Rafadan Tayfa’nın uzun zamandır beklenen sinema uyarlaması "Rafadan Tayfa Dehliz Macerası" 26 Ekim’de gösterime girdi.

Senaryosunda ve sanat yönetmenliğinde Ozan Çivit imzası bulunan "Rafadan Tayfa Dehliz Macerası", vizyona girişinin 2. haftasında toplam 800 bin 317 izleyiciye ulaştı.

Filmde sevilen karakterler; Kamil, Hayri, Akın ve Mert’in mahallelerini kurtarmak için atıldıkları büyük macera anlatılıyor.TRT'nin ortak yapımcı olduğu, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın desteklediği, animasyon ve post prodüksiyon işlemlerini İSF Studios'un üstlendiği eser yaklaşık 3 yılda tamamlandı.

Bir inşaat firması, mahalledeki evlerin sağlam olup olmadıklarına dair rapor çıkarmak için binaları incelemektedir. Ortada henüz bir netice yokken, oldukça eski olan bu evlerin yıkılacağı söylentisi mahalleli arasında hızla yayılmış, paniğe yol açmıştır.

Hafızasına pek de güvenilmeyen Kuşçu Baba'nın, tarihi değerinden dolayı mahalleye dokunulamayacağını söylemesi mahalleli tarafından pek ciddiye alınmamış, bir tek Rafadan Tayfa ekibinin dikkatini çekmiştir. Çocuklar, Kuşçu Baba’nın kütüphanesinde İstanbul’un en eski dehlizlerinden birinin mahallelerinin altından geçtiğini öğrenirler. Geriye yapılacak tek bir şey kalmıştır, bu dehlizi keşfetmek ve mahalleyi kurtarmak.

ÖNCEKİ HABERLER
Arda Turan'a bir şok daha!
Erzurum'da korkutan deprem Kaç şiddetinde oldu?
Medipol Başakşehir, deplasmanda Rize'yi 2 golle geçti
Korumasının öldüğü kazada Bengü'ye şok suçlama
Başkan Türel Serikli muhtarları dinledi
2020 TOKİ evlerinin kuraları ne zaman çekilecek
Yorumlar 1 yorum