HABER /  DÜNYA

Putin: Yabancı birlikler hemen Suriye'yi terketsin...

Kendi halkının katili Beşar Esed ile görüşen Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, "yabancı birliklerin ülkeyi terk etmeleri gerektiği" uyarısı yaptı.

Abone ol

RUSYA Devlet Başkanı Vladimir Putin, Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad’ı "Suriye ordusunun terörle mücadeledeki başarıları nedeniyle kutladı" ve "yabancı birliklerin ülkeyi terk etmeleri gerektiği" uyarısı yaptı.

TERÖRİSTLER KİLİT NOKTALARDA SİLAH BIRAKTI... Esad ile bir araya gelen Putin, Suriye’deki istikrarın iyiye gittiğini belirterek, "Teröristler kilit noktalarda silahlarını bıraktılar ve bu onların Şam çevresindeki hareketlerinin durmasını sağladı. Bu durum Suriye krizinin siyasi sürecinin kapılarını açıyor" dedi.

ESED'DEN SOÇİ VE ASTANA'YA DESTEK... Esad da görüşmedeki konuşmasında, Şam’ın siyasi süreci desteklediğini söyledi ve Astana ile Soçi’de düzenlenen Suriye Kongresi’nin başarılarına dikkat çekti. Suriyeli lider, siyasi sürecin teröristlerle mücadeleye paralel olarak gitmesi gerektiğini belirtti.

BM'YE ANAYASA İÇİN ELÇİ... Rus haber ajansı Ria Novosti’de yer alan habere göre, Esad Suriye’nin anayasası üzerinde çalışacak olan Anayasa Komitesi’nin oluşturulması için BM’ye temsilcilerini gönderme kararını doğruladı.

Rusya bu kararı olumlu karşıladı ve Soçi’de aylar önce gerçekleşen Suriye halkı kongresi sırasında varılan anlaşmalar da dahil olmak üzere her türlü desteği vereceğine söz verdi.

ÖNCEKİ HABERLER
Demirtaş tahliye edilmezse HDP'liler bunu yapacak
Hükümetten Muharrem İnce'ye Gülen yanıtı!
19 mayıs şiirleri arşivi kısa-uzun 19 mayıs Atatürk şiirleri
Ölüme davetiye çıkarmıştı! Akıbeti belli oldu
Muharrem İnce 'Amerikalılar beni aradı' dedi ortalık karıştı
Anaokulu kayıtları ne zaman açılıyor 2019 ihtiyaç listesi
Yorumlar