HABER /  DÜNYA

Putin, tarafik oluşmasın diye bakın ne yapıyor!

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, başkentte trafiğin sıkışmaması için çalışmalarını Moskova dışındaki rezidanslarında sürdürecek.

Hükümet görevlileri ve yoğun yabacı ziyaretçiler nedeni ile kapatılan Moskova trafiği, sık sık halkın sert tepkisine neden oluyor. Önceki gün c’in St.Petersburg kentindeki ziyaretinde halk, kortejinin trafik sıkışıklığına neden olduğu için tepki göstermişti.

TRAFİK OLUŞMASIN DİYE KREMLİN'E GELMİYOR

Putin’in Basın Danışmanı Dmitri Peskov, Rus liderin Moskova’da kortejle gidip gelme sayısını azalttığını belirterek, “Halkı trafikte daha fazla bekletmemek için Devlet Başkanı, Kremlin Sarayı’ndaki etkinlik sayısını azalttı. Bunun için Putin, Kerimlin dışında daha çok çalışmak zorunda kalıyor. Devlet Başkanı Moskovalıları rahatsız etmemek için çalışmalarını Novo Ogaryovo rezidansında yapmayı tercih ediyor.”dedi.

Kremlin sözcüsüne göre Putin, Moskova’da katılmak zorunda olduğu programlara ulaşım için helikopter tercih ediyor. Putin’in daha önce kullandığı kortej Moskova trafiğini kitlediği için sık sık eleştiriliyordu.

ÖNCEKİ HABERLER
Eğitim politikası değil, ideolojik tavır!
Vitaminler erkeklerde kanser riskini azaltıyor
Subaru BRZ İstanbul Autoshow’da!
İnşaatında 11 işçinin öldüğü AVM'ye protesto!
DGS ek yerleştirme sonuçları açıklandı!
İBB burs başvuruları başladı İBB burs başvuru ekranı açıldı
Yorumlar