BIST 1.483
DOLAR 7,17
EURO 8,73
ALTIN 415,36
HABER /  MEDYA

Putin şımardıkça şımarıyor

Hürriyet yazarı Fatih Çekirge, sürekli Türkiye'yi hedef alan açıklamalar yapan Putin'e tepki gösterdi.

Abone ol

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Türkiye'ye yönelik bitmek bilmeyen suçlamaları ve NATO ile AB'nin çifte standardı Hürriyet yazarı Fatih Çekirge'yi isyan ettirdi.

Düşürülen Rus uçağı krizinde Avrupalı siyasilerin ve Putin'in demeçlerini köşesine taşıyan yazar, Türkiye'nin yalnız bırakıldığı görüşünde.

Türkiye'ye yönelik ambargo ve yaptırım yapılacağını söyleyen Rus yetkililerin sözlerine yer veren Çekirge, yabancı basında Putin üzerinden Türkiye’ye bir ayar verme kampanyası olduğunu yazdı.

NEREDE NATO?

“Biz Türkiye’ye bir şey yapamadık. Haydi Putin” diyen bir Batı korosu olduğunu savunan yazar, yazısına şöyle devam ediyor:

"Rusya’yla enerji kapışması yaşayan Merkel, Ukrayna üzerinden bize, “Biz ambargo uyguluyoruz. Sen niye Rusya’yla bize rağmen enerji anlaşması yapıyorsun. AB hedefimiz ortak değil mi?” diye tepki gösteriyordu.

PUTİN'E KARŞI BİR TEK SÖZ YOK

Ama şimdi mülteci korkusuyla yeni bir “AB Baharı” başlatırken Türkiye’ye karşı ticari savaş cephesi açan Putin’e karşı bir tek söz yok. Bunu da anlıyorum. Ama şunu da sormak benim hakkım:

“Yahu arkadaş, gelin şu uçak düşürme olayına sakin bir gözle bakalım. Türkiye, sınırını defalarca ihlal eden Rusya’yı uyarmış.

En son olarak Rus generali Dimotrov’un verdiği telsiz frekansından uyarmış... Ama bir pilot uyarıyı duyup geri dönmüş. Diğeri sınırı ihlal etmiş. Üstelik kimliği de bilinmeden. Yani Suriye uçağı da olabilirdi...

Peki, bu olay bir NATO üyesi ülkeye yapılmış taciz değil midir? Niye ses yok? Niye en geniş anlamda Türkiye için bir destek yok. Çünkü Putin üzerinden Türkiye’ye ayar vermek isteniyor.

Putin de bu durumu gördüğü için... “Üzgünüz” dememize rağmen... Defalarca olayı izah etmemize rağmen... Saldırdıkça saldırıyor... Kabardıkça kabarıyor... Bir şımarıklık var bu işte...

Bizim bir deyişimiz vardır ya...“Suyunu çıkarmak” diye... Budur olan şimdi. Putin üzerinden Türkiye’ye ayar vermek faslında... Yer miyiz? Ben yemem arkadaş..."

Yazının tamamı için

ÖNCEKİ HABERLER
Birleşik Arap Emirlikleri'nden Türkiye'ye kınama!
Paramparça son bölüm 44. bölüm fragmanı izle
İranlı Kasım Süleymani iddiası meğer o pilotu...
Tahir Elçi cinayetinde kahreden detay! Her şeyi bir bir anlattı
Güneşin Kızları son bölüm izle 25. bölüm fragmanı
Savcı Fikret Seçen yurt dışına kaçtı bakın nerde?
Obama'dan Putin'e düşen uçak için mesaj
On Numara çekiliş sonuçları 30 Kasım
Erdoğan'dan Putin'e sert sözler!
Meclis'teki itirazlar Tanrıkulu'nu çıldırttı!
Yorumlar 4 yorum