HABER / POLİTİKA

Meclis'teki itirazlar Tanrıkulu'nu çıldırttı!

HDP'nin Tahir Elçi'nin ölümüyle ilgili Meclis Araştırmasının açılması önerisinin öne alınmasıyla ilgili görüşmelerde tansiyon yükseldi. Görüşmelerde AK Partili vekillerin itirazları CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nu çileden çıkardı.

Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'nin ölümüyle ilgili Meclis Araştırma Önergesi'nin öne alınması için HDP Grubu'nun verdiği teklif, tansiyonu yükseltti. Görüşmelerde CHP'li Sezgin Tanrıkulu, AK Partili vekillerin itirazları üzerine konuşmasını tamamlamadan kürsüden ayrıldı.

CHP Grubu adına söz alan ve Tahir Elçi ile birlikte çalıştığını ve 25 yıllık dostluğu bulunduğunu söyleyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, “Kendisi ile 25 yıldır çalışma arkadaşlığım ve dostluğum var. Hazin bir biçimde yaşamını yitirdi. İşini iyi yapan bir insan hakları savunucusuydu. Kendisini karşılayacak faili meçhul maktullerin akıbetine uğradı” dedi. Tanrıkulu’nun “Sizlerin üstünü örtmeye çalıştığınız faili meçhuller” ifadesine AK Parti milletvekilleri tepki gösterdi.

Meclis Başkanı Kahraman’dan sataşmaları önlemesini isteyen Tanrıkulu, konuşma yaptığı esnada AK Parti sıralarından gelen tepkiler üzerine “Lanet olsun” diyerek konuşmasını yarım bırakıp kürsüden ayrıldı. Tanrıkulu, kayıtlara geçmesi için konuşma metnini Meclis Başkanı Kahraman’a verdi.

Yorumlar7 yorum