BIST 5.060
DOLAR 19,09
EURO 20,57
ALTIN 1.208,69
HABER /  GÜNCEL

Polis ile astsubayın kanlı düellosunun arkasından 'ihanet' çıktı

İSTANBUL Çekmeköy'de polis memuru Süleyman A. ile astsubay Aslan S. sokak ortasında çatışmış, çatışmada Süleyman A. ölürken, Aslan S. ile polisin gardiyan eşi Deniz A. yaralanmıştı. Astsubay hakkında müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı. İddianamede kanlı düellonun detayları anlatıldı.

Abone ol

İSTANBUL Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Genel Soruşturma Bürosu tarafından düzenlenen iddianamede 3 Eylül'de Çekmeköy'de yaşanan polis ile astsubay arasında yaşanan kanlı düellonun detayları anlatıldı. İşte iddianameden o detaylar...

BİR SÜREDİR YASAK AŞK YAŞIYORLARMIŞ...Ümraniye Cezaevi Tabur Komutanlığı'nda astsubay üstçavuş Aslan S. ile Ümraniye Cezaevi'nde infaz koruma memuru Deniz A. arasında bu yılın başından itibaren duygusal ilişki başladı. Koruma Şube Müdürlüğü'nde polis Süleyman A. ile evli olan Deniz A., Aslan S. ile birliktelik yaşadı.

ARKADAŞINA İLİŞKİSİNİ  WHATSAPP'TAN ANLATINCA... Cinayet gününden bir gün önce Deniz A. arkadaşı Sevgi G. ile whatsapp'dan Aslan S. ile ilişkisine dair mesajlaştı. Süleyman A. eşinin telefondaki mesajları görünce sabah saatlerinde Deniz A. ile tartıştı.

SEVGİLİSİNİN SERVİS BEKLEDİĞİ YERE GÖTÜRDÜ... Süleyman A. eşinden kendisini Aslan S.'nın yanına götürmesini istedi. Deniz A. polis memuru eşini, astsubay sevgilisinin her saban servis beklediği Çekmeköy'deki noktaya saat 07.15 sıralarında götürdü.

EŞİNİ ARAÇTA BIRAKIP, ASTSUBAYIN YANINA GİTTİ... Deniz A. araçta beklerken polis memuru Süleyman A. astsubay Aslan S.'nin yanına gitti. Eşi ile ilişkisinin olup olmadığını soran Süleyman A.'ya, Aslan S. arkadaş olduklarını herhangi bir ilişkisinin olmadığın söyledi. Bunun üzerine Süleyman A., Aslan S.'nin cep telefonuna bakmak istedi. 

SEVGİLİSİNİ 'SON' ADIYLA KAYDETTİ... Aslan S. telefonunu göstermek istemedi. Ancak  Süleyman A. , Aslan S.'nin elinde bulunan telefonundaki whatshap'ta eşinin 'SON' adıyla kayıtlı olduğunu gördü. Astubay ve polis arasındaki tartışma şiddetlendi. Süleyman A. araçta bekleyen eşini yanına çağırdı.

ÖNCE EŞİNİ KOLUNDAN VURDU... Deniz A'nin gelmesi ile Süleyman A., eşi adına kayıtlı tabancayı çıkardı. Hiçbir şey demeden eşini sağ kolundan vurdu. 

Polis memuru Süleyman Y. olay yerinde yaşamını yitirdi.

TABANCA TUTUKLUK YAPTI... Süleyman A., Aslan S.'ye ateş etmek isterken silah tutukluk yaptı. Tabancayı doldur boşalt yapan polis memuru Aslan S.'ye ateş etti. Bu sırada da Aslan S. beylik tabancasını belinden çıkartırken yere düşürdü. Yere düşen tabancayı almak için astsubay ile polis memuru arasında itiş kakış yaşanmaya başlandı. Aslan S. düşen tabancasını yerden alınca taraflar birbirine ateş etti. 

SIRTINDAN VURDU... İkili ellerinde silah olduğu halde boğuşmaya başladı. Yere düştükleri sırada Aslan S. üzerinde bulunan Süleyman A.'nın  sırtına doğru bir iki el ateş etti. Süleyman A. da Aslan S.nin  altında kalan silahına ulaşarak ateş etmek istedi.  

EŞİ EVİME 10-15 KERE GELDİ... Aslan S. ifadesinde polis memurunun eşi ilişkisi olduğunu belirterek, "Evime 10-15 kere geldi. Bir çok kez ayrıldık ve görüşmeye başladık. Servis beklerken önceden tanımadığım Süleyman A. yanıma gelerek hakaret etmeye başladı"  dedi. 

KAÇMAYA ÇALIŞTIM AMA... Polis memurunun cep telefonuma bakmak istediğini belirten Aslan S., "Kendisini sakinleştirmek amacıyla eşiyle ilişkim olmadığını söyledim. Cep telefonumda Deniz'in whapsapp'ta kayıtlı 'son' diye kaydettiğim fotoğrafını gördü. Silahını çıkartarak tetiğe bastı. Silahı tutukluk yapınca kaçmaya çalıştım ancak ateş edince boğazımdan yaralandım. Silahımı çıkartmaya çalışırken silahıma tekme atınca yere düştü" dedi. 

BAŞI YERE DÜŞTÜ... Nefes almakta zorlanırken silahıma ulaştığını anlatan Aslan S., "Süleyman A. silahı bana doğrulttu. Kulağım hasar aldığı için sesleri duymuyordum. Bana ateş edip etmediğini anlamadım. Boğuşurken üzerimde olan Süleyman A.'nın sırtına ateş ettim. Silahı başıma dayayınca koltuk altına iki el daha ateş ettiğimde başı yere düştü" diye ifade verdi.  

OLAYIN ŞOKUYLA YAŞANANLARI HATIRLAMIYORUM... Deniz A. ise ifadesinde 2014 yılında evlendiği Süleyman A.'nın koruma şube müdürlüğünde çalıştığını belirtti. Eşinin whatsapp yazışmalarını görünce kendisini Aslan S. ye götürmesini istediğini anlatan Deniz A., "Aslan ile normal başlayan arkadaşlığımız duygusal birlikteliğe dönüştü. Eşim, Aslan S. ile konuşurken beni yanına çağırdı. Beni yaraladı. Olayın şoku ile yaşananları hatırlamıyorum" dedi. 

ASTSUBAY 8, POLİS 3 KEZ ATEŞ ETTİ... İddianamede Süleyman A.'nın 3, Aslan S.'nin ise en az 8 kez ateş ettiği yer aldı. İlk silahını çıkartanın ve ateş edenin polis memuru olduğunun belirtildiği iddianamede meşru müdafaa savunma kapsamında değerlendirmesini mahkemenin yapması gerektiği kaydedildi. 

KAYINPEDERİ ŞİKAYETÇİ OLDU... Deniz A. hakkında ise kayınpederinin kasten öldürme suçuna azmettirme ve iştirak suçundan yapılan şikayetle ilgili soruşturmadan takipsizlik kararı çıktı.  Şikayetçi ölen polisin babası Ali A. şikayet dilekçesinde gelini Deniz A.'nın olayda azmettirici olarak yer aldığını ve Aslan S.'yi oğlunu öldürmesi için yönlendirdiğini teşvik ederek azmettirdiğini iddia etmişti. 

Savcılık iddiayı kanıtlayan somut bilgi ve belgelerin olmadığını belirterek Deniz A. hakkında takipsizlik kararı verdi.